Jablonec n. N. se spojí s Libercem. Obě města chtějí získat evropské dotace

Pohled na Jablonec nad Nisou. Foto: Město Jablonec n. N.Pohled na Jablonec nad Nisou. Foto: Město Jablonec n. N.

Jablonec n/N. - Jablonečtí zastupitelé rozhodli, že město se zapojí do Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) pro aglomeraci Liberec – Jablonec nad Nisou. Obě města chtějí získat evropské dotace.

Reklama

"Díky IPRÚ budeme mít možnost čerpat peníze z EU napříč operačními programy a Jablonec tak dostane šanci získat finance, na které by jinak měl možnost dosáhnout jen obtížně," shrnul výhody plánovaného partnerství jablonecký primátor Petr Beitl.

Obě města mezi sebou v nejbližších dnech podepíší memorandum o spolupráci při přípravě a realizaci integrovaného plánu rozvoje území a v rámci IPRÚ vypracují společnou strategii pro žádosti o dotace ve zvolených oblastech v programovacím období 2014 - 2020.

Dosud se zástupci obou stran shodli na tématech, která následně projdou podrobnou analýzou a vyhodnocením potřebnosti. Styčné body pro Jablonecko a Liberecko lze najít v následujících oblastech: doprava, životní prostředí (včetně teplárenství), zachování přírodního a kulturního dědictví (zahrnuje cestovní ruch), zdravotnictví, sociální oblast a vzdělávání.

Konečná verze společné strategie by měla být zastupitelům v obou městech předložena v polovině roku 2015.

Za Jablonec nad Nisou jsou členy přípravného výboru IPRÚ Liberec - Jablonec nad Nisou: náměstek primátora Petr Vobořil, vedoucí odboru rozvoje Tomáš Beneš, vedoucí odd. dotací Iveta Habadová, vedoucí odd. územního plánování Michaela Smrčková a Zuzana Bencová za odd. investiční výstavby.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Jablonecko

Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority
Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá
Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice

Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl
Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení? Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení?
Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode


Komentáře