Interspar skončil v Teplicích či České Lípě. Albert přemalovává prodejny

Prodejna Interspar se mění na Albert. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Prodejna Interspar se mění na Albert. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice, Česká Lípa - Další dvě města jsou bez prodejen Interspar. Albert prodejny přemaloval a nově jsou z nich hypermarkety. Pokračuje proměna po změně majitelů.

Reklama

Společnost Ahold po dokončení akvizici společnosti SPAR v České republice pokračuje v procesu integrace. Původní značka Interspar mizí z českého trhu, nahrazuje ji Albert.

Nejnověji v Teplicích či České Lípě, v minulých týdnech změna proběhla v Bílině, Mostě či Litoměřicích.

"Jednou ze změn bude uspořádání vybraných úseků prodejny. Již nyní prošel inovací úsek oddělení ovoce a zeleniny, který je nyní uspořádán ve stylu skutečného tržiště," uvedla pro SeveročeskýDeník.cz mluvčí Alberta Dagmar Krausová.

Proměna Intesrparu na Albert znamená pro Litoměřice a Českou Lípu i zásadní změnu. Stávající prodejny musí být prodány a Ahold je nemůže provozovat. Týká se to zejména Alberta v České Lípě, kde nyní obě prodejny jsou naproti sobě přes silnici.

"Albert bude muset najít jiného maloobchodního prodejce potravin, který převezme vybrané prodejny a nadále je bude provozovat. Tento prodejce také převezme závazky vůči zaměstnancům. Albert nebude prodejny uzavírat. ÚOHS požaduje, aby byly prodejny odprodány jinému nebo jiným maloobchodním prodejcům potravin a aby i nadále pokračovaly ve své činnosti," uvedlo vedení řetězce v srpnu 2014.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře