FOTO: Varnsdorf chce nové autobusové nádraží, zastupitelé rozhodnou o projektu

Vizualizace studie autobusového nádraží ve Varnsdorfu. Foto: archiv Ing. arch. F. Jeřábek, Ing. arch. Vlastislav KautVizualizace studie autobusového nádraží ve Varnsdorfu. Foto: archiv Ing. arch. F. Jeřábek, Ing. arch. Vlastislav Kaut

Varnsdorf - Nové autobusové nádraží plánují vybudovat ve Varnsdorfu. Zastupitelé o projektu na základě studie budou diskutovat na únorovém zastupitelstvu.

Reklama

„Stávající prostor autobusového nádraží je již postupem času značně deformován, původní předimenzované nástupiště již neplní svou funkci, objekty veřejných WC a stánek novin a časopisů odpovídají době výstavby a architektonicky prostor náměstí devalvují. Záměrem města Varnsdorf je toto prostranství účelně a architektonicky zdařile upravit pro soudobé potřeby obyvatel," píše se ve zpracované studii architektů Františka Jeřábka a Vlastislava Kauta.

"Podmínkou je vytvoření parkovacího prostoru pro osobní automobily v části původního autobusového nádraží, rozšíření parkové části a zapojení a výsadba nové zeleně, celoplošné úpravy povrchů, nové veřejné osvětlení a osazení prostoru městským mobiliářem. V prostoru původního autobusového nádraží by měla vzniknout autobusová zastávka náměstí," stojí dále v dokumentu.

Přiložené vizualizace a studie jsou podkladem pro budoucí zpracování projektové dokumentace. O jejím zadání budou rozhodovat zastupitelé města na svém únorovém zasedání (20. února 2014). Pokud vysloví souhlas, bude na zpracování projektu vyhlášeno výběrové řízení.

"Termín samotné realizace pak bude záležet na uvolnění financí z rozpočtu města. Z obou částí studie jsme vybrali několik vyobrazení na ukázku, jak si budoucí podobu parkoviště a autobusové zastávky u náměstí oba architekti představují," informovala radnice.

ČTĚTE: Ve Varnsdorfu opraví autobusové nádraží. To je v havarijním stavu

Vizualizace autobusového nádraží ve Varnsdorfu
Vizualizace autobusového nádraží ve Varnsdorfu
Vizualizace autobusového nádraží ve Varnsdorfu
Vizualizace autobusového nádraží ve Varnsdorfu
Vizualizace autobusového nádraží ve Varnsdorfu
Vizualizace autobusového nádraží ve Varnsdorfu


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře