FOTO: Ústecký dopravní podnik mění jízdenky. Od března chystá změny v dopravě

Nová jízdenka MHD v Ústí nad Labem. Foto: DPMULNová jízdenka MHD v Ústí nad Labem. Foto: DPMUL

Ústí n/L. - Dopravní podnik města Ústí nad Labem bude používat zcela nové jízdenky. Zároveň připravuje změny na lince č. 15 a v Brné bude nová zastávka.

Reklama

Nové papírové jízdenky dorazily ze Státní tiskárny cenin do Dopravního podniku města Ústí nad Labem.

"Základním cílem pro pořízení byla snaha o komfortnější ochranu cestujících se snahou nepřenést na ně případné zvýšené výrobní náklady. Nové jízdenky jsou tedy charakterizovány větším souborem ochranných prvků, výrobní cena přitom zůstává stejná," uvedl ústecký dopravní podnik.

Nové jízdenky mají vytvořeny dvě barevné základní matrice (jízdenka přestupní a jízdenka přestupní zlevněná), které mají trvanlivost cca pět let a jsou vyrobené a umístěné ve Státní tiskárně cenin. Na ně se podle potřeby Dopravního podniku dotiskne nominál jízdenky a aktuální data.

To v praxi značí větší flexibilitu a pružnost při jakýchkoliv změnách papírových jízdenek, stejně tak je možno lépe plánovat logistické toky, protože samotný dotisk nominálu jízdenky a vlastní přeprava z tiskárny až do distribučního místa trvá zhruba týden.

Stejnou cestou jsou zastřešeny i tzv. kupony a dále jízdenky do výdejních automatů. Nové jízdenky se již brzy objeví na prodejních místech Dopravního podniku města Ústí nad Labem, ale pokud někdo má v zásobě stávající jízdenky, nemusí se ničeho bát, zůstávají až do konce září 2014 v platnosti.

Změna na lince číslo 15 od 1. 3. 2014

Od soboty 1. března 2014 bude na lince číslo 15 upraven jízdní řád v úseku mezi zastávkami Čajkovského - Mírové náměstí a Hlavní nádraží - Čajkovského.

Zásadní změnou je posun spoje z Vaňova (nyní jede ve 22.08 hod., nově pojede ve 22.18 hod.) tak, aby byl v zastávce Revoluční v čase 22.30 hod. na přípoj linek číslo 17 z Předlické do Církvic a 19 z Trmic do Ryjic.

Tento spoj pojede nově jako polookružní ze zastávky Božtěšice obec nově přímo do Strážek a dále bude pokračovat přes Habrovice, Skorotice do Božtěšic a zpět do zastávky Divadlo na rozjezd linek MHD.

Zastávka Rodinova na linkách 17, 27, 102

Od soboty 1. března 2014 bude na linkách číslo 17, 27 a 102 zavedena nová zastávka Rodinova – na znamení (fónicky bude hlášeno „Rodénova“ – pojmenování zastávky je podle francouzského sochaře) mezi zastávkami Lázně a Na Rybárně pouze ve směru do Brné.

-tz-

Nové jízdenky MHD v Ústí nad Labem
Nové jízdenky MHD v Ústí nad Labem

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli
OBRAZEM: Fotbalisté Chomutova rozdrtili Hrobce OBRAZEM: Fotbalisté Chomutova rozdrtili Hrobce
Teplice podle Vaněčka vyhrály šílený zápas nad Karvinou. Mělo to úroveň okresního přeboru, tvrdil útočník Teplice podle Vaněčka vyhrály šílený zápas nad Karvinou. Mělo to úroveň okresního přeboru, tvrdil útočník

Poslanecké zemětřesení: Dominik Feri jako hvězda, jiné tváře končí Poslanecké zemětřesení: Dominik Feri jako hvězda, jiné tváře končí
V Libereckém i Ústeckém kraji vyhrálo ANO V Libereckém i Ústeckém kraji vyhrálo ANO
Koupené volby za 200 korun?! Podezření na kupčení s hlasy v Ústí nad Labem Koupené volby za 200 korun?! Podezření na kupčení s hlasy v Ústí nad Labem


Komentáře