FOTO: Penny Market se mění na tržiště a už nebude používat Českou kvalitu

Nový interiér Penny Marketu. Foto: archiv Penny MarketNový interiér Penny Marketu. Foto: archiv Penny Market

ČR - Další diskontní řetězec mění své prodejny a tím i prodejní koncept. Místo klasického regálového uspořádání bude Penny Market tržištěm. Avšak k celkovým přestavbám marketů jako Lidl nepřistoupí.

Reklama

Postupnou přeměnu svých prodejen zahájil řětezec Penny Market. Nová podoba měla premiéru před týdnem v pražské Kolbenově ulici, následovala prodejna v Mělníku.

Řetězec také v Česku změní logo. To nové už používá na německém trhu.

Během dvou let chce Penny Market zrekonstruovat všech svých 360 prodejen v Česku, do kterých plánuje nainvestovat 2,7 miliardy korun.

Nová prodejna je rozdělená do několika světů či tržištních stánků, například stánek s ovocem a zeleninou, svět pečiva nebo svět piva, které dohromady tvoří jedno velké tržiště.

Podle řětezce jsou prodejny upraveny tak, aby nakupování bylo příjemnější, přehlednější a aby si zákazník odnášel z nákupu zážitek „sousedského“ tržiště. Děti se pak můžou těšit na zábavné prvky.

Přestože Penny Market hlásí, že "přepisuje historii českého retailu“, k tak zásadní modernizaci jako Lidl nepřistoupí. Zatímco Lidl se rozhodl stávající prodejny postupně bourat a stavět zcela nové, Penny Market chce jen měnit interiér prodejny.

K další velké změně dochází i nejen u loga, ale i sloganu Česká kvalita. Od 8. září přestane řetězec používat vlastní označení Česká kvalita, kvůli němuž se opakovaně dostával do sporu se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Tímto sloganem a českou vlajkou totiž označoval i některé zahraniční výrobky. A Penny Market dostal několik mnoha tisícových pokut.

Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu

Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu
Nová podoba Penny marketu


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.88 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť
Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018 Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018
Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty

Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí
Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy
Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši?

Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu
Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty
Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku? Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku?

Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu
V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku
V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty


Komentáře