FOTO: Libochovice žijí kulturou a zlepšují turistický komfort, říká starostka

Libochovice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Libochovice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Libochovice - Malé město v Poohří má pamětihodnosti, které předurčují turistický charakter. Přímo v centru Libochovic je zámek spjatý s Janem Evangelistou Purkyněm a blízko je i hrad Hazmburk. Proto město v posledních letech investuje do turistické infrastruktury i pořádání kulturních akcí.

Reklama

"Počet akcí se zvýšil, je lepší i jejich kvalita. Spolupracujeme se zámkem, neboť město bez zámku by nebylo nic a naopak zámek potřebuje městskou infrastrukturu a služby. Zámek a město jsou spojené nádoby," řekla pro SeveročeskýDeník.cz starostka Libochovic Jana Holá.

"Jako město máme co nabídnout. Zrenovovali jsme pláž, je tu řeka Ohře. Snažíme se investovat tak, aby turisté to pocítili a změnu poznali," uvedla.

Bohužel v Libochovicích jsou nedostatečné ubytovací kapacity. "Máme tu šestnáct ubytovacích lůžek v Pamploně, což je na nějakém standardu, ale zbytek je podstandard. Je na zamyšlení, pro koho ubytování slouží," podotkla starostka.

Radní města věnující se kultuře Milena Ryšavá vidí možnosti pořádání kulturních akcí městem jako omezené. "Dívám se na to z pohledu města, co město může udělat. Víme, že pořádáme různé venkovní akce, oslovili jsme různé podnikatele pro zajištění občerstvení, ne vždy je odezva. Je pro město složité něco takového uspořádat. Proto se najímají agentury, které to zařídí," uvedla z pohledu města.

"Nejde to hned, rozjíždí se to postupně. Musí být politická vůle, finanční prostředky. Během roku máme několik již zavedených akcí: vítání prázdnin, loučení prázdnin, adventní trhy, Svatovavřinecká pouť. Hodně akcí se pořádá v kulturním středisku U Tři lip. Ať jsou to místní divadla či pražská divadla, která přijedou. Nově máme nabídku na taneční, což je další kulturní vyžití," dodala Milena Ryšavá.

Starostka Libochovic Jana Holá je spokojena, že městu se podařilo získat evropskou dotaci na již zrealizovanou rekonstrukci části města.

"Čerpali jsme prostředky na rovoj cestovního ruchu a vybudování turistické infrastruktury. Vybudovali jsme nové přístupové cesty k zámku, které jsou vydlážděny s mobiliářem. Vybudovali jsme i zcela nové veřejné záchodky, které jsou umístěny na hlavní ulici od autobusového nádraží k náměstí 5. května. Město čerpalo zhruba 13 milionů na zlepšní této infrastruktury," konstatovala starostka. "Ale samozřejmě pro místní komunikace a chodníky si město Libochovice na nějakou dotaci nesáhne."

DOPORUČUJEME: Více informací o městě na PoznejteLibochovice.cz

Libochovice
Libochovice
Libochovice
Libochovice
Libochovice
Libochovice

Libochovice
Libochovice
Libochovice
Libochovice
Libochovice
Libochovice

Libochovice
Libochovice

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře