Flastr pro politika. 300 tisíc za pomluvu

Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Okresní soud v Mostě řešil kauzu v souvislosti s bývalým předsedou a zakladatelem hnutí Severočeši.cz Jiřím Zelenkou.

Reklama

Podnikatel a zakladatel politického hnutí Severočeši.cz Jiří Zelenka obdržel od soudu peněžitý trest. Má zaplatit 300 tisíc korun za pokutu. Náměstkyně ministra životního prostředí Berenika Peštová podle něj měla uplácet mostecké zastupitele. Jeho nařknutí z korupce ale soud neshledal oprávněným, a tak uložil Zelenkovi pokutu za pomluvu. O případu referoval server Lidovky.cz.

Zelenka s trestem nesouhlasil, a tak se věcí bude soud zabývat v hlavním líčení.

Věc se měla tak, že kauza mohla být uzavřena tzv. soudním příkazem, při kterém soudce rozhoduje pouze na základě informací ze spisu. Jelikož ale bývalý politik a podnikatel podal tzv. odpor, soud proběhne ve standardním hlavním líčení.

Regionální korupce?

Jak píše MF Dnes, o údajné korupci mohl vědět i dosluhující ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), když jej o této skutečnosti Zelenka informoval. "Řekl jsem mu, Berenika Peštová uplácí zastupitele, zastav to, máš čas do pátku. Jestli ne, tak to bude problém, protože to zveřejním. Tři dny předem věděl pan ministr Brabec, že Berenika Peštová uplácí. Neudělal nic, naopak jim to schválil," uvedl dříve Zelenka v MF Dnes.

Podle Zelenky rovněž Peštová měla být příčinou, proč se na mosteckém magistrátu rozpadla koalice ve složení Severočeši.cz, ANO a KSČM.

Podle soudu se ale mělo jednat o pomluvu, s čímž zase nesouhlasí Zelenka. Hlavní líčení této kauzy tak začne 6. prosince.

Peštová nařčení odmítá

Že by se dopouštěla korupčního jednání, náměstkyně Peštová pro změnu odmítá. "Nikdy jsem já, ani nikdo jiný z našeho hnutí, nikoho neuplácela. Tyto lži, pomluvy a agrese vyvrcholily až v mediální pošpinění mé osoby Jiřím Zelenkou. A to prohlášením, že jsem uplácela. Tímto činem se cítím být osobně velice poškozena a jelikož jsem státním zaměstnancem, tak toto lživé nařčení vnímám jako útok na mou pozici náměstka ministra životního prostředí. Proto jsem učinila patřičné a nutné kroky a podala na pana Zelenku trestní oznámení," řekla pro SeveročeskýDeník.cz Peštová už na podzim 2015, když se kauza objevila.

SOUVISEJÍCÍ: V Mostě mně připadá, že žijeme v knize Kmotr, říká Berenika Peštová z ANO

Mostecký převrat na radnici. Je viníkem Jiří Zelenka?

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře