Filozofickou fakultu UJEP vede Michaela Hrubá

Michaela Hrubá, Martin Balej. Foto: archiv UJEPMichaela Hrubá, Martin Balej. Foto: archiv UJEP

Ústí n/L. - Novým děkanem ústecké Filozofické fakulty UJEP je Michaela Hrubá, která převzala jmenování z rukou děkana Martina Baleje.

Reklama

Hlavní úkol nacházejícího období vidím především v naplnění indikátorů souvisejících s profinancovanými dotačními prostředky a zároveň v získání dalších prostředků, které by umožnily rozvoj hlavních činností fakulty, především vzdělávacích a vědecko-výzkumných,“ řekla ke jmenování Michaela Hrubá.

Podle doc. Hrubé nebude nadcházející období pro FF jednoduché s ohledem na klesající počet studentů, který fakultě patrně již v příštím roce přinese finanční problémy.

Doc. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D., není na ústecké univerzitě žádným nováčkem. Od roku 1990 pracuje na katedře historie ústecké alma mater, v roce 2002 se postavila do jejího čela a podařilo se jí v oboru Historické vědy získat pro toto pracoviště doktorské studium a následné i habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem. V roce 2005 se stala ředitelkou Ústavu humanitních studií UJEP, který transformovala na filozofickou fakultu, v jejímž čele stála jako první děkanka v letech 2006–2011.

V posledních čtyřech letech pracovala na fakultě jako proděkanka pro rozvoj a informatizaci, která zároveň řídila projekt OP VaVpI Moderní vzdělávací a vědecko-výzkumná infrastruktura FF UJEP, jehož cílem bylo vybudovat a vybavit pro fakultu odpovídající zázemí, v němž fakulta funguje od počátku roku 2015.

Na post děkana vynesl Michaelu Hrubou výsledek volby Akademického senátu FF UJEP z 3. června 2015.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře