Filozofickou fakultu UJEP vede Michaela Hrubá

Michaela Hrubá, Martin Balej. Foto: archiv UJEP
Michaela Hrubá, Martin Balej. Foto: archiv UJEP

Ústí n/L. - Novým děkanem ústecké Filozofické fakulty UJEP je Michaela Hrubá, která převzala jmenování z rukou děkana Martina Baleje.

Reklama

Hlavní úkol nacházejícího období vidím především v naplnění indikátorů souvisejících s profinancovanými dotačními prostředky a zároveň v získání dalších prostředků, které by umožnily rozvoj hlavních činností fakulty, především vzdělávacích a vědecko-výzkumných,“ řekla ke jmenování Michaela Hrubá.

Podle doc. Hrubé nebude nadcházející období pro FF jednoduché s ohledem na klesající počet studentů, který fakultě patrně již v příštím roce přinese finanční problémy.

Doc. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D., není na ústecké univerzitě žádným nováčkem. Od roku 1990 pracuje na katedře historie ústecké alma mater, v roce 2002 se postavila do jejího čela a podařilo se jí v oboru Historické vědy získat pro toto pracoviště doktorské studium a následné i habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem. V roce 2005 se stala ředitelkou Ústavu humanitních studií UJEP, který transformovala na filozofickou fakultu, v jejímž čele stála jako první děkanka v letech 2006–2011.

V posledních čtyřech letech pracovala na fakultě jako proděkanka pro rozvoj a informatizaci, která zároveň řídila projekt OP VaVpI Moderní vzdělávací a vědecko-výzkumná infrastruktura FF UJEP, jehož cílem bylo vybudovat a vybavit pro fakultu odpovídající zázemí, v němž fakulta funguje od počátku roku 2015.

Na post děkana vynesl Michaelu Hrubou výsledek volby Akademického senátu FF UJEP z 3. června 2015.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře