Euroregiony s podporou kraje chystají nové projekty

Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho první náměstek Stanislav Rybák se setkali s představiteli Euroregionu Krušnohoří a Euroregionu Labe. Smyslem schůzky bylo podepsání smluv o poskytnutí dotace na 1 milion korun. Peníze mají pomoci při přípravě nových projektů.

Reklama

Při příležitosti schůzky zástupců Euroregionů se zástupci Ústeckého kraje byly podepsány smlouvy o poskytnutí dotace, které byly schváleny krajem. „Letos představuje celková dotace kraje pro každou z českých částí euroregionů částku 500 tisíc korun. Tato pomoc zajistila kontinuitu v přípravě nových projektů," vysvětlil Zděnek Rytíř, vedoucí mediální komunikace Ústeckého kraje.

Zástupci euroregionů vyjádřili vděk za vřelou podporu ze strany kraje v období, kdy zahájení nového programu na podporu přeshraniční spolupráce neprobíhalo podle harmonogramu. „Euroregiony, jako správci a administrátoři Fondu malých projektů, jsou v tomto programu téměř z poloviny financovány právě z něho. Hrozilo nebezpečí, že se příprava nových projektů financovaných z tohoto fondu výrazně zpozdí nebo zastaví" dodal Zdeněk Rytíř.

„Podporu euroregionů vnímám jako součást vzájemně prospěšné spolupráce. Vítám informace, že práce na přípravě nové výzvy k předkládání žádostí o dotace z Fondu malých projektů v novém programovacím období se nezastavily,“ zhodnotil spolupráci Oldřich Bubeníček.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře