Euroregiony s podporou kraje chystají nové projekty

Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czÚstecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho první náměstek Stanislav Rybák se setkali s představiteli Euroregionu Krušnohoří a Euroregionu Labe. Smyslem schůzky bylo podepsání smluv o poskytnutí dotace na 1 milion korun. Peníze mají pomoci při přípravě nových projektů.

Reklama

Při příležitosti schůzky zástupců Euroregionů se zástupci Ústeckého kraje byly podepsány smlouvy o poskytnutí dotace, které byly schváleny krajem. „Letos představuje celková dotace kraje pro každou z českých částí euroregionů částku 500 tisíc korun. Tato pomoc zajistila kontinuitu v přípravě nových projektů," vysvětlil Zděnek Rytíř, vedoucí mediální komunikace Ústeckého kraje.

Zástupci euroregionů vyjádřili vděk za vřelou podporu ze strany kraje v období, kdy zahájení nového programu na podporu přeshraniční spolupráce neprobíhalo podle harmonogramu. „Euroregiony, jako správci a administrátoři Fondu malých projektů, jsou v tomto programu téměř z poloviny financovány právě z něho. Hrozilo nebezpečí, že se příprava nových projektů financovaných z tohoto fondu výrazně zpozdí nebo zastaví" dodal Zdeněk Rytíř.

„Podporu euroregionů vnímám jako součást vzájemně prospěšné spolupráce. Vítám informace, že práce na přípravě nové výzvy k předkládání žádostí o dotace z Fondu malých projektů v novém programovacím období se nezastavily,“ zhodnotil spolupráci Oldřich Bubeníček.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu
FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově
Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly

Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes
Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho? Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho?
Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let


Komentáře