Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Ilustrační snímek. Foto: SeveročeskýDeník.czIlustrační snímek. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ - Konec dvoukilometrového omezení na dálnici D8 v oblasti vedoucí přes České středohoří. Řidiči si oddechnou.

Reklama

Ve středu odpoledne Ředitelství silnic a dálnic ulevilo provozu, když zpřístupnilo pro automobily oba mosty prackovické estakády.

Důvodem dosavadního omezení bylo nestabilní podloží právě u prackovické estakády. Provoz v této oblasti byl pro řidiče sveden pouze do jednoho jízdního pruhu. A to od prosince minulého roku.

Tento úsek dálnice se potýká s nestabilitou u estakády dlouhodobě. Problém se objevil už vloni v říjnu, stavaři tehdy museli nechat projít úsek náročnou procedurou, během níž vinou propadu podpěry mostu odtěžili několik desítek tisíc tun náspu a dokonce rozebrali už část finalizované dálnice. Tím pádem se celková cena výstavby dálnice notně prodražila.

Další stavební úpravy budou muset dělníci podniknout na jaře.

Nyní si ale ministr dopravy Dan ok z hnutí Ano pochvaluje, že prackovická estakáda na dálnici D8 je už bezpečná a sjízdná ve všech čtyřech jízdních pruzích.

S dálnicí D8 jsou problémy už od jejího vzniku. Na vině je nestabilita podloží, která způsobila utržení svahu u Litochovic na Litoměřicku. Netřeba ani připomínat další stavební komplikace u sjezdu na Zdiby u Prahy.

Vinou různých úprav se cena výstavby dálnice prodražila až na 16 miliard korun. Tak závratná částka ale vyvolává pochopitelné otázky a nejasnosti, zda k tak výraznému prodražení muselo dojít. Politici si například přejí zhotovení auditu stavby.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře