Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Ilustrační snímek. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Ilustrační snímek. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ - Konec dvoukilometrového omezení na dálnici D8 v oblasti vedoucí přes České středohoří. Řidiči si oddechnou.

Reklama

Ve středu odpoledne Ředitelství silnic a dálnic ulevilo provozu, když zpřístupnilo pro automobily oba mosty prackovické estakády.

Důvodem dosavadního omezení bylo nestabilní podloží právě u prackovické estakády. Provoz v této oblasti byl pro řidiče sveden pouze do jednoho jízdního pruhu. A to od prosince minulého roku.

Tento úsek dálnice se potýká s nestabilitou u estakády dlouhodobě. Problém se objevil už vloni v říjnu, stavaři tehdy museli nechat projít úsek náročnou procedurou, během níž vinou propadu podpěry mostu odtěžili několik desítek tisíc tun náspu a dokonce rozebrali už část finalizované dálnice. Tím pádem se celková cena výstavby dálnice notně prodražila.

Další stavební úpravy budou muset dělníci podniknout na jaře.

Nyní si ale ministr dopravy Dan ok z hnutí Ano pochvaluje, že prackovická estakáda na dálnici D8 je už bezpečná a sjízdná ve všech čtyřech jízdních pruzích.

S dálnicí D8 jsou problémy už od jejího vzniku. Na vině je nestabilita podloží, která způsobila utržení svahu u Litochovic na Litoměřicku. Netřeba ani připomínat další stavební komplikace u sjezdu na Zdiby u Prahy.

Vinou různých úprav se cena výstavby dálnice prodražila až na 16 miliard korun. Tak závratná částka ale vyvolává pochopitelné otázky a nejasnosti, zda k tak výraznému prodražení muselo dojít. Politici si například přejí zhotovení auditu stavby.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře