Dopravu komplikuje sníh. Některé horské oblasti jsou odříznuty od světa

Sníh, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Sníh, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SEVERNÍ ČECHY - Přívaly sněhu ve vyšších a horských oblastech v kombinaci se silným větrem komplikují dopravu nejen v severozápadních a severovýchodních Čechách. Třeba na Božím Daru u Klínovce jsou doslova odříznuti od světa.

Reklama

Dopravu v Česku ve středu ráno na mnoha místech komplikuje rozbředlý sníh, silný vítr a zhoršená viditelnost v důsledku sněhových nebo dešťových srážek.

V Krušných horách jsou kvůli sněhové bouři uzavřeny všechny silnice vedoucí na Boží Dar.

Právě v této oblasti jsou extrémně špatné podmínky. Hrozí i závěje.

Podle meteorologů sněhové jazyky se mohou tvořit už od 600 metrů nad mořem.

Varovala i Policie ČR: "Karlovarský kraj - Vzhledem ke stále špatným povětrnostním podmínkám, kdy hustě sněží a fouká silný narazový vítr, došlo v brzkých ranních hodinách na Božím Daru k zapadnutí několika osobních vozidel."

Dopravu v Libereckém kraji komplikuje sníh a také popadané stromy. Ty ráno zablokovaly několik silnic a také tři tratě v Jizerských horách a Krkonoších.

Konkrétně zastavily provoz například na železniční trati ze Smržovky do Josefova Dolu v Jizerských horách.

Problémy jsou hlavně v horách, přes noc napadlo dalších 30 centimetrů sněhu, je těžký a mokrý a stromy pod jeho tíhou padají.

Uzavřená zůstává pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Autobusy a osobní auta úsekem projedou. Řidičům kamionů silničáři doporučují využít k cestě do Polska alternativní trasu po silnici 35 přes Hrádek nad Nisou.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře