Dopravní kontroly číhají na řidiče. Policie bude o Velikonocích více vidět

Policie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz
Policie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz

SEVERNÍ ČECHY - Před Velikonocemi posilují policisté dohled na silnicích. Dopravní policisté se chystají na kontroly během celých velikonočních svátků.

Reklama

Stejně jako v minulých letech má i letos Policie České republiky na nadcházející velikonoční svátky nachystané bezpečnostní opatření. V ulicích i na silnicích dohlédnou na řidiče stovky policistů nad rámec běžného výkonu služby.

"Preventivně budeme působit také na českých silnicích v rámci několika dopravně bezpečnostních akcí, které si Policie ČR na následující dny připravila. Desítky dopravních policistů budou po celé republice preventivně působit na účastníky provozu a tím snižovat případná rizika, která s sebou mohou přinést nezodpovědní řidiči," uvedla Iveta Skupien, tisková mluvčí Policejního prezidia ČR.

Velikonoce jsou z pohledu bezpečnosti na silnicích rizikovým obdobím i z důvodu, že lidé často cestují za příbuznými na větší vzdálenosti.

Mnohdy se navíc jedná o sváteční řidiče, nebo ty, kteří přes zimu z důvodu klimatických podmínek nejezdí a po dlouhé době pak usednout za volant.

V tomto období s ohledem na teplejší počasí vyrazí také první motorkáři, a ani ti proto nezůstanou stranou zájmu policistů.

DALŠÍ ZPRÁVY: Kdy a kde budou o Velikonocích zavřeny obchody?

U Nupharo Parku, který je v úpadku, mají vzniknout další haly. O velikosti 5 fotbalových hřišť

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře