Děčín stále bez přivaděče k D8. V plánu je nová silnice či rozšíření stávající v údolí Labe

Silnice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Silnice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Dopravní spojení mezi Děčínem a Prahou po silnici není optimální. Diskuse o vybudování nového přivaděče k dálnici D8 stále nejsou u konce, v úvahu přichází i rozšíření stávající I/62 na systém 2+2 či 2+1.

Reklama

Jak zlepšit dopravu po silnici do Děčína? Do dvou let má být rozhodnuto, jaká varianta spojení s dálnicí D8 bude realizována.

Podle sdružení Dečínské fórum stát připravuje rozšíření silnice Ústí nad Labem – Děčín na 2+1, 2+2.

Vytížená silnice v režimu 1+1 podél Labe z Ústí nad Labem do Děčína prochází dílčími úpravami, zejména plošnými opravami vozovky. Avšak další silniční tělesa většinou čekají na rekonstrukci.

Podle sdružení je to příležitost k rozšíření silnice I/62.

"V některých místech by však silnice musela být rozšířena. Někdy směrem ke svahu, jindy ve směru k řece Labi.  Rozšíření k Labi naráží na fakt, že podél řeky bylo vyhlášeno chráněné evropské území tzv. EVL Porta Bohemica. Bude tak nutný souhlas ochránců přírody s tímto rozšířením silnice," uvádí web Děčínské fórum.

"Ministerstvo dopravy chce situaci zjednodušit a chráněné území Porta Bohemica zúžit, tak aby rozšíření silnice se snáze realizovalo. A proto dne 26.7.2019 vzneslo požadavek k ministerstvu životního prostředí na zúžení chráněného území a tento požadavek charakterizovalo jako zásadní, tedy nejvyšší stupeň priority."

Přesto stát, potažmo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), uvažuje o vybudování jiné trasy přivaděče k D8. Výslednou trasu by chtělo znát do dvou let.

Reklama

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře