Další skoro 4 kilometry D7 jsou v provozu. Stavba nových úseků má odstartovat v roce 2019

Dálnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Dálnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LOUNSKO - Dálnice D7 v úseku Postoloprty – MÚK Bitozeves je v provozu. Dálnice D7 je náhradou za stávající silnici I/7, nový úsek je dlouhý 3,7 kilometry.

Reklama

„Zprovozněním tohoto úseku výstavba dálnice D7 v žádném případě nekončí. V současné době probíhá intenzivní příprava všech zbylých úseků dálnice. Již v roce 2019 chceme zahájit realizaci úseku Panenský Týnec a u úseků Louny a Chlumčany zahájíme výběrové řízení na zhotovitele stavby," přiblížil postup dostavby dálnice D7 generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa.

Nový úsek dálnice D7 přinese zkvalitnění dopravy v podobě zvýšení bezpečnosti provozu, zrychlení dopravy a odstranění nebezpečných situací vinou riskantního předjíždění v hustém provozu. Pro obyvatele přilehlých obcí její význam spočívá v oddělení místní a dálkové dopravy.

SOUVISEJÍCÍ: Nový úsek D7 na Lounsku má být zprovozněn na konci srpna 2018

Stavba dálnice D7 Postoloprty – MÚK Bitozeves je jednou ze souboru staveb D7 v Ústeckém kraji, která tvoří dálniční spojení Prahy se severními Čechami a dále se Saskem. Dálnice tvoří důležitou spojnici Prahy se severočeskou uhelnou pánví a tamním průmyslem.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře