Cyklobusy do Českého Švýcarska i Krušných hor pojedou o prázdninách i ve všední dny

Cyklobus. Foto: archiv Obec Těchlovice
Cyklobus. Foto: archiv Obec Těchlovice

Krušné hory, České Švýcarsko - Novinka pro příznivce turistiky a cyklistiky, kteří se chystají trávit třeba jen část dovolené doma v regionu. Od 1. července do 31. srpna 2015 pojedou cyklobusy Ústeckého kraje na třech turisticky atraktivních linkách kromě víkendu i ve všedních dnech.

Reklama

O každodenní přepravu jízdních kol se během prázdnin rozšíří služby autobusové linky 433, která směřuje z Děčína přes Maxičky na Sněžník do oblasti Labských pískovců.

Pokud se cestující s kolem chce vydat do Českého Švýcarska, denně ho zaveze linka číslo 434 z Děčína přes Mezní Louku, Jetřichovice a Rybniště do Krásné Lípy.

Na vrcholky Krušných hor se pak i mimo víkend lze dostat s číslem 493 z Teplic na Moldavu. Tyto tři spoje se tak přidají k vybraným cyklobusovým linkám Dopravy Ústeckého kraje, které už zajišťují všednodenní dopravu kol na Lounsku, Litoměřicku, Ústecku a Mostecku.

Sezónní regionální přepravu jízdních kol lze letos využít celkem na 35 cyklobusových linkách Dopravy Ústeckého kraje. Kraj přizpůsobil dosud běžné autobusové spoje k převozu kol díky nové smlouvě s dopravci.

Do cyklisty navštěvovanějších lokalit jezdí za charakteristickými zelenými vozy s klimatizací vleky s minimální kapacitou 20 jízdních kol. Ostatní autobusy mají vzadu speciální nástavbu pro upevnění 6 kol. Jednosměrná doprava jízdního kola vyjde na 20 Kč. Přepravu kol budou krajské autobusy zajišťovat do konce letošního září, u některých linek až do konce října.

Kraj připravil prázdninovou novinku pro turisty a cyklisty i v železniční regionální dopravě. Sezónním vlakem se můžete v létě i v průběhu týdne vydat do Krušných hor. Rozšíření z víkendového na každodenní provoz Vás během prázdnin čeká na vlakové lince U25 z Mostu na Moldavu. I zde je možná přeprava jízdních kol.

Kompletní jízdní řády a informace o regionálních spojích naleznete na dopravním portálu www.dopravauk.cz

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře