Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit?

Nůž, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Nůž, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

HRÁDEK NAD NISOU - Liberečtí kriminalisté obvinili muže (44) z Německa, který v neděli (6.8.2017) nožem zaútočil na jiného muže (27). Tomu způsobil rozsáhlá poranění na těle.

Reklama

Útočníka policisté zadrželi a obvinili z vraždy ve stadiu pokusu. Vyšetřování probíhá vazebně.

Událost se stala krátce před jednou hodinou v noci v rekreačním areálu Kristýna u Hrádku nad Nisou.

"Cizinec naprosto bezdůvodně, bez jakéhokoliv předešlého kontaktu nebo útoku, ať už verbálního či fyzického, napadl ostrým předmětem muže z Hrádku nad Nisou. Způsobil mu rozsáhlá poranění v horní polovině těla, se kterými ho zdravotnická záchranná služba převezla do Krajské nemocnice Liberec. Muž je mimo ohrožení života," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Policistům se podařilo cizince do zhruba třiceti minut po napadení zadržet. Vzhledem k tomu, že byl zjevně pod vlivem alkoholu, převezli ho nejprve k lékařskému vyšetření, aby lékař posoudil, zda je schopen umístění do policejní cely, kde také následně skončil. Současně u něho byla provedena orientační dechová zkouška, při níž nadýchal bezmála tři promile.

"Případem se zabývají krajští kriminalisté, kteří proti 44letému cizinci zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu, a rovněž vrchní komisař podal podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Tu soudce z důvodu, aby se obviněný nevyhýbal trestnímu stíhání, nebo se podobné trestné činnosti nedopustil znovu, akceptoval," uvedla policejní mluvčí.

V případě uznání viny před soudem muži horzí trestní sazba 10 až 18 let odnětí svobody.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře