Chcete otevřít kavárnu Pošta? ptá se liberecký magistrát obyvatel města

Prostory bývalé kavárny Pošta v Liberci. Foto: archiv Magistrát LiberecProstory bývalé kavárny Pošta v Liberci. Foto: archiv Magistrát Liberec

Liberec - Město Liberec podporuje otevření kavárny Pošta. Prostory v centru jsou již pět let uzavřeny. O znovuotevření teď usiluje Policie ČR, která má budovu ve své správě a využívá zdejší administrativní prostory.

Reklama

Kdysi legendární kavárna Pošta by se mohla brzy dočkat otevření pro veřejnost. Interiéry jsou zachovalé, místnosti vytápěné.

„Velmi mě překvapilo, v jak skvělém stavu je interiér kavárny pět let po jejím uzavření. Policii ČR patří poděkování za údržbu, jelikož to nebývá, bohužel, samozřejmostí u všech vlastníků historických objektů. Těší mne také, že nám umožnili prohlídku těchto nádherných prostor,“ řekla liberecká primátorka Martina Rosenbergová, která o osudu kavárny začala s policií jednat už vloni.

Jak dále primátorka uvedla, jednou z forem spolupráce města s policií je snaha o opětovné otevření kavárny veřejnosti. „Myšlenka na zprovoznění kavárny stále trvá. Budeme se snažit společně vymyslet, jak do kdysi oblíbené kavárny vrátit život,“ doplnila Martina Rosenbergová.

Proto město připravilo na svých webových stránkách anketu, kde se občané mohou vyjádřit, zda by případné otevření přivítali.

Liberečany může také potěšit, že sály kavárny chce policie zpřístupnit široké veřejnosti v rámci Dnů evropského dědictví. Letošní ročník akce, při které si lidé mohou zdarma prohlédnout běžně nepřístupné památky, pořádá statutární město Liberec v sobotu 13. září 2014.

Kavárna Pošta je významnou historickou a kulturní památkou. Ojedinělý je především její zachovalý interiér, který je typickou ukázkou vídeňského stylu z přelomu století. O znovuoživení stojí i památkáři. Podle nich je cenný i exteriér domu. Společně s okolními stavbami tvoří kavárna celek domů tehdejšího velkoměstského stylu a zrcadlí se v ní ideál tehdejší doby. S kavárnou je úzce spjat první liberecký kavárník Theodor Cloin, který ji v roce 1892 otevřel.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Konec října má být deštivý, ochladí se a může i sněžit Konec října má být deštivý, ochladí se a může i sněžit
Liberecký hejtman Martin Půta se vzdá mandátu Liberecký hejtman Martin Půta se vzdá mandátu
Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku

Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech
OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2 OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2
Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli


Komentáře