Chceme to dělat jinak, říkají Hamáček s Krákorou k nové ČSSD v Ústeckém kraji

Jaroslav Krákora, Miroslav Jiránek - lídři kandidátky do krajských voleb. Foto: ČSSD
Jaroslav Krákora, Miroslav Jiránek - lídři kandidátky do krajských voleb. Foto: ČSSD

Pikantní situace v Ústeckém kraji. Bývalí členové ČSSD, kteří vládnou na kraji, se rozhodli změnit politický dres. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček to glosuje slovy: "Hodit ručník do ringu, jak to předvedli Martin Klika a Miroslav Andrt, to se jen tak nevidí."

Reklama

"Jsou to bývalí členové, a tím, že měli nakročeno do jiného subjektu, předpokládám, že sami nebyli spokojeni sami se sebou," konstatuje bez servítek lékař a bývalý poslanec Jaroslav Krákora.

Právě on vede jako lídr kandidátku ČSSD do krajských voleb v Ústeckém kraji, které se konají v pátek 2. a v sobotu 3. října 2020.

Jaroslav Krákora z Chomutova byl osloven Janem Hamáčkem poté, co předseda sociální demokracie a ministr vnitra vystavil stopku tomu, aby severočeská sociální demokracie se rozplynula v hnutí Lepší sever.

Jejím lídrem se měl stát Martin Klika, který působí v pozici 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje. Společně s radním Miroslavem Andrtem tvořili hlavní osu sociální demokracie v Ústeckém kraji. Avšak preference strany postupně mířily ke dnu...

Hodili ručník do ringu

"Jako bývalé hlavní postavy strany v Ústeckém kraji jsou zodpovědné za klesající preference a odliv voličů v tradičně silně levicovém kraji. Je poněkud paradox, že na kraji tito pánové vládli s levicovými partnery, a přitom do krajských voleb se chtěli schovat pod nový název s lidmi z pravicového politického spektra," hodnotí Jan Hamáček (ČSSD) předvolební taktiku Martina Kliky, který je krajským zastupitelem už od roku 2008. A poslední dvě volební období i radním kraje.

Hamáčkovi se nelíbila ani představa, že centrála ČSSD se měla spolupodílet na volební kampani hnutí, které nepřiznává, že původně mělo být tvořeno tehdy vybranými členy sociální demokracie kolem Martina Kliky.

"ČSSD není v dobré kondici, to nepopírám. Ale hodit ručník do ringu, jak to předvedli Martin Klika a Miroslav Andrt, to se jen tak nevidí," glosuje předseda sociální demokracie Jan Hamáček.

"Musel jsem zakročit a udržet ČSSD v Ústeckém kraji. Vsadili jsme se členy ČSSD, kteří nesouhlasili s chováním těch pánů, na vytvoření kandidátky, která mixuje úspěšné bývalé politiky ČSSD v kombinaci se současnými místostarosty a novými tvářemi jako je kardiolog z Litoměřic Miroslav Jiránek, který úspěšně vedl tamní městskou nemocnici,"
říká Jan Hamáček.

Chce to lidi s koncepčním myšlením

Podle Jaroslava Krákory, který je lídrem kandidátky ČSSD v Ústeckém kraji, nelze hovořit o rozkolu ve straně. Tím, že bývalí členové strany, kteří kandidují na kandidátce nově vytvořeného hnutí, pozastavili členství, nemají na sociální demokracii vliv.

"Bývalí členové se báli kandidovat pod značkou ČSSD a odešli do jiného subjektu. Není možné nosit dva dresy. Také zásadním mezníkem bylo neschválení tohoto zvláštního projektu krajskou konferencí jako nejvyšším orgánem v Ústeckém kraji,"
vysvětluje Jaroslav Krákora.

ČSSD je tak v současnosti stranou, která není ve vedení Ústeckého kraje.

Jan Hamáček s Jaroslavem Krákorou věří, že se to po krajských volbách změní. "Tenhle řez byl nutný, abychom pro voliče byli čitelní. Zdraví, bezpečí, vzdělání, prosperita - to jsou základy, na kterých chceme stavět. A musí to stavět lidé s koncepčním myšlením," dodává předseda ČSSD.

DOPORUČUJEME: Dopravní špunt v Bílině, v Postoloprtech a Klášterci omezuje rozvoj v kraji

Sociálně vyloučené lokality drtí sever Čech. Jak to zastavit?

Reklama

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře