Cesta z Ústí do Teplic bude nadále mizerná. Silničáři narazili na komplikace

Okružní křižovatka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czOkružní křižovatka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKO - Řidiči při cestě z Ústí nad Labem do Teplic už nějaký čas u Přestanova jezdí přes vyfrézovanou vozovku, která jízdu autem poměrně ztěžuje. Lepší to zatím nebude.

Reklama

Žulové kostky opět přivedly silničáře do úzkých

Silničáři, jenž v Přestanově na silnici I/13 mezi Ústím a Teplicemi staví kruhový objezd, totiž narazili na problém.

Jak uvedla MF Dnes, práci ztížilo nalezení betonových desek a žulových kostek pod asfaltem, se kterými se nepočítalo. Rovněž inženýrské sítě vedou jinudy, než měly.

Žulové kostky přitom nepřekvapily silničíře letos poprvé. Už v létě je našli dělníci pod asfaltem na teplické Masarykově ulici a rovněž došlo ke zpoždění opravy tohoto úseku. Řidiči nemohli důležitou teplickou dopravní tepnou v jednom směru projet celé léto. Ve směru na Ústí nad Labem museli pokračovat přes objízdné trasy.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová pak pro MF Dnes sdělila, že buď se betonové desky a žulová dlažba musí opravit nebo úplně odstranit. Dělníci každopádně na úseku přestali pracovat a finalizace stavby tak nabírá zpoždění.

O kolik se "kruháč" prodraží?

Výstavba kruhové křižovatky v Přestanově měla podle prvotních předpokadů stát dvacet milionů korun a být hotová do jara příštího roku.

Stavební práce měly být původně rozděleny do pěti etap, silnice je a nadále by měla být po celou dobu průjezdná. Kromě "kruháče" obec Přestanov postaví přechody a chodníky k autobusovým zastávkám. Původně zamýšlené náklady, které stavba měla spolykat, se nyní vinou zpoždění mohou zvyšovat. A zatím není jasné o kolik.

Firma Swietelsky - Dopravní stavby Západ, která stavbu provádí, nyní odebírá vzorky a podnikne laboratorní zkoušky. Ačkoli průzkum probíhá při každé podobné stavbě, v Přestanově je nyní problémů více než dost.

Březen 2018 finální termín (asi) nebude

Jak už jsme informovali dříve, stavba v Přestanově měla být dokončena v březnu 2018. Teď se nedá vyloučit, že termín dokončení bude posunut. Silničáři přitom pracují v oblasti už od 17. května.

Mluvčí ŘSD Ledvinová navíc sdělila, že se v úseku nachází rovněž nevyhovující kanalizace, jejíž oprava může způsobit další zpoždění při dokončování stavby. Kdy se řidiči projedou po nové silnici a kruhové křižovatce proto nyní opravdu není vůbec jasné.

Prvotní problémy se stavbou se přitom objevily už v červnu. Přestanov nemůže stavět ani chodníky a osvětlení u křižovatky, protože nezná další záležitosti spojené se stavbou. Například výšku obrubníků.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.1 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018

Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví
Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví

Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!
Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé


Komentáře