Cesta z Ústí do Teplic bude nadále mizerná. Silničáři narazili na komplikace

Okružní křižovatka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czOkružní křižovatka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKO - Řidiči při cestě z Ústí nad Labem do Teplic už nějaký čas u Přestanova jezdí přes vyfrézovanou vozovku, která jízdu autem poměrně ztěžuje. Lepší to zatím nebude.

Reklama

Žulové kostky opět přivedly silničáře do úzkých

Silničáři, jenž v Přestanově na silnici I/13 mezi Ústím a Teplicemi staví kruhový objezd, totiž narazili na problém.

Jak uvedla MF Dnes, práci ztížilo nalezení betonových desek a žulových kostek pod asfaltem, se kterými se nepočítalo. Rovněž inženýrské sítě vedou jinudy, než měly.

Žulové kostky přitom nepřekvapily silničíře letos poprvé. Už v létě je našli dělníci pod asfaltem na teplické Masarykově ulici a rovněž došlo ke zpoždění opravy tohoto úseku. Řidiči nemohli důležitou teplickou dopravní tepnou v jednom směru projet celé léto. Ve směru na Ústí nad Labem museli pokračovat přes objízdné trasy.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová pak pro MF Dnes sdělila, že buď se betonové desky a žulová dlažba musí opravit nebo úplně odstranit. Dělníci každopádně na úseku přestali pracovat a finalizace stavby tak nabírá zpoždění.

O kolik se "kruháč" prodraží?

Výstavba kruhové křižovatky v Přestanově měla podle prvotních předpokadů stát dvacet milionů korun a být hotová do jara příštího roku.

Stavební práce měly být původně rozděleny do pěti etap, silnice je a nadále by měla být po celou dobu průjezdná. Kromě "kruháče" obec Přestanov postaví přechody a chodníky k autobusovým zastávkám. Původně zamýšlené náklady, které stavba měla spolykat, se nyní vinou zpoždění mohou zvyšovat. A zatím není jasné o kolik.

Firma Swietelsky - Dopravní stavby Západ, která stavbu provádí, nyní odebírá vzorky a podnikne laboratorní zkoušky. Ačkoli průzkum probíhá při každé podobné stavbě, v Přestanově je nyní problémů více než dost.

Březen 2018 finální termín (asi) nebude

Jak už jsme informovali dříve, stavba v Přestanově měla být dokončena v březnu 2018. Teď se nedá vyloučit, že termín dokončení bude posunut. Silničáři přitom pracují v oblasti už od 17. května.

Mluvčí ŘSD Ledvinová navíc sdělila, že se v úseku nachází rovněž nevyhovující kanalizace, jejíž oprava může způsobit další zpoždění při dokončování stavby. Kdy se řidiči projedou po nové silnici a kruhové křižovatce proto nyní opravdu není vůbec jasné.

Prvotní problémy se stavbou se přitom objevily už v červnu. Přestanov nemůže stavět ani chodníky a osvětlení u křižovatky, protože nezná další záležitosti spojené se stavbou. Například výšku obrubníků.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.22 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila
Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů
OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec

V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě
Auto narazilo do svodidel a doprava v Ústí kolabovala Auto narazilo do svodidel a doprava v Ústí kolabovala
Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu


Komentáře