Český rozhlas rozšiřuje digitální vysílání DAB+ do severních Čech

Radiopřijímač DAB+, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Radiopřijímač DAB+, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SEVERNÍ ČECHY - Majitelé digitálních rádií si mohou od pátku 28. prosince 2018 naladit digitální stanice i v severních Čechách. Český rozhlas pro své celoplošné okruhy spustil nové vysílače šířící vysílání ve formátu DAB+.

Reklama

Ze 40 na 61 procent populace se rozšířilo pokrytí multiplexem Českého rozhlasu (ČRo) DAB+.

Od této chvíle bude možné digitální terestrický signál Českého rozhlasu naladit také z vysílačů Ústí nad Labem – Buková hora, Trutnov – Černá hora, Tachov, Jihlava – Strážník a několika dokrývačů podél dálnice D1.

Celkem jde o deset nových oblastí. Majitelé rádií se symbolem DAB+ budou mít k dispozici kompletní nabídku celoplošných stanic, všechny digitální okruhy i vybrané regionální stanice.

V polovině roku 2019 se pokrytí rozšíří do jižních Čech a na střední Moravu, bude pokryt také problematický úsek mezi chystaným vysílačem Kojál a ostravskými Hošťálkovicemi.

Oproti původnímu plánu pak bude na konci roku 2019 rozšířeno pokrytí multiplexem ČRo DAB+ také do Karlovarského a Zlínského kraje, informoval Český rozhlas.

Vysílání DAB+ přinese nejen pestřejší programovou nabídku a příjem bez šumu, ale mimo jiné také doplňkové služby.

Pokud vlastní posluchač digitální rádio s barevným displejem, zobrazují se mu zde například fotky moderátorů, loga rozhlasových stanic, případně další informace.

Český rozhlas do propagace digitálního rádia investuje také probíhající informační kampaní, jejímž centrálním bodem je web Doba DABová.

Velmi důležitým prvkem je jednání s obchodními partnery z řad prodejců, případně v Česku působícími automobilkami.

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře