Českolipské sídliště Lada prochází rozsáhlou výměnou vodovodu

Rekonstrukce vodovodu, ilustrační foto. Foto: archiv VHSKHRekonstrukce vodovodu, ilustrační foto. Foto: archiv VHSKH

Česká Lípa - Severočeská vodárenská společnost rekonstruuje vodovod v několika ulicích síldiště Lada v České Lípě. Práce probíhají v ulicích Lomená, Kunratická, Šluknovská, Cvikovská, Bratří Čapků.

Reklama

Stávající ocelové vodovodní řady III. tlakového pásma na sídlišti Lada byly uvedeny do provozu v letech 1986-1989. Dnes je toto potrubí – patrně kvůli použití nekvalitního materiálu i izolace – ve špatném technickém stavu, v celé délce zkorodované a často poruchové.

Trasa vodovodu je vedena ve volném terénu, v místech se zpevněným povrchem (komunikace na sídlišti a podchod protlaku pod silnicí I/9), ale i v kolektoru a v technických chodbách osmi- a jedenáctipatrových panelových domů.

V rámci investiční akce SVS bude zrekonstruováno celkem 1533 metrů vodovodů v ulicích Lomená, Kunratická, Šluknovská, Cvikovská, Bratří Čapků.

Nově se použije potrubí z vysokohustotního polyetylénu (HD-PE) o průměru 225 mm v délce 597 metrů, o průměru 160 mm v délce 558 metrů a o průměru 110 mm v délce 378 metrů.

Celkem 1210 metrů vodovodů bude uloženo ve výkopové rýze. Dalších 323 metrů rekonstruovaných vodovodů bude uloženo v technických chodbách panelových domů. Součástí stavby je přepojení stávajících vodovodních přípojek na trase, napojení navazujících vodovodních řadů a rekonstrukce 5 podzemních hydrantů.

Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. 6. 2014.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice


Komentáře