Čerpačky OMV částečně zmizí z českého trhu. Změní se na značku Benzina

Čerpací stanice OMV. Foto: archiv OMV
Čerpací stanice OMV. Foto: archiv OMV

ČR - Společnost Unipetrol RPA, reprezentovaná na maloobchodním trhu značkou Benzina, uzavřela dohodu se společností OMV o převzetí 68 čerpacích stanic v České republice.

Reklama

„Úspěšným dokončením akvizice čerpacích stanic bude potvrzena pozice značky Benzina jako jednoznačného lídra tuzemského maloobchodního trhu s pohonnými hmotami,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.

Transakce čerpacích stanic také přispěje k efektivnějšímu využití vyšších rafinérských kapacit, kterými skupina Unipetrol disponuje po dokončení akvizic podílů společností Shell a ENI ve společnosti Česká rafinérská,“ dodal.

V současnosti společnost Unipetrol RPA v České republice provozuje pod značkou Benzina 339 čerpacích stanic. Po dokončení transakce jejich počet vzroste na více než 400. Transakce tak pomůže dále posilovat postavení značky Benzina na trhu pohonných hmot. Doplnění sítě také umožní vyšší nasazení prémiových paliv Verva a rozšíření konceptu rychlého občerstvení STOP CAFE. Proces akvizice by měl být dokončen v průběhu dvou let.

Dokončení transakce podléhá splnění určitých předpokladů, mimo jiné získání potřebného schválení antimonopolního úřadu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře