ČD nasadí více spojů na trati z Ústí do Roudnice nad Labem

City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústecko, Litoměřicko - Více spojů osobních vlaků ve špičce nasadí České dráhy s novým jízdním řádem na trati z Ústí nad Labem do Roudnice nad Labem. Důvodem je požadavek firem z Litoměřicka.

Reklama

Ústecký kraj objedná více spojů u Českých drah, a to na trati 090 (Praha –) Roudnice – Lovosice – Ústí nad Labem – Děčín pro jízdní řád 2015/2016 platný od 13. prosince 2015 do 10. prosince 2016.

Akce zahrnuje nové vlaky v relaci Ústí nad Labem – Roudnice nad Labem v odpolední špičce dle požadavku jednoho z předních zaměstnavatelů Litoměřicka Johnson Controls, nyní Yanfeng.

"Tyto vlaky dobře časově navazují v Lovosicích a Roudnici n. L. na směny a podle informací od zaměstnavatelů bude každý ze zaváděných spojů využívat nejméně 50 zaměstnanců těchto podniků. K tomu navíc část zmíněných spojů zahušťuje v dopravní špičce spojení do / z Ústí nad Labem v časech, kdy i jiné vlaky na trati v podobných časových polohách jezdí dobře obsazené," sdělila pro SeveročeskýDeník.cz mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

"Dá se tedy předpokládat, že nově zavedené vlaky povezou vysoké množství cestujících a to jak zaměstnanců podniků v Lovosicích a Roudnici n. L., tak i cestujících do / z krajského města (především zaměstnanců, žáků nebo studentů)," dodala mluvčí kraje.

ČTĚTE:  Koženkové vozy Českých drah do Děčína či přes Chomutov do Chebu mají skončit

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře