Byl položen základní kámen Nexenu. Investice 23 miliard korun přinese práci 1500 lidem

Letecký pohled na průmyslovou zónu Triangle u Žatce. Foto: archiv CzechInvestLetecký pohled na průmyslovou zónu Triangle u Žatce. Foto: archiv CzechInvest

Žatecko - Nexen zahájil stavbu továrny na pneumatiky. Chystá se zaměstnat okolo 1500 lidí. Jde o jednu z nejmodernějších továren na světě. Korejci investují 23 miliard Korun. Ročně se vyrobí 12 milionů pneumatik.

Reklama

Základní kámen korejské firmy na pneumatiky pro osobní a lehká užitková vozidla byl položen v areálu průmyslové zóny Triangle. Korejci chtějí investovat 23 miliard korun a vytvořit pracovní pozice pro 1500 lidí. Továrna má být jedna z nejmodernějších na světě. Součástí továrny bude i vývojové středisko.

Výběr Korejců padl na Žatecko díky velkému množství automobilek v okruhu 400 kilometrů, kterým budou pneumatiky dodávány. „Našimi odběrateli budou automobilky Škoda, Volkswagen, Seat, Renault, Mercedes Benz, Hyundai a Kia. Většina produkce ale půjde na maloobchodní trhy v Evropě, Blízkém Východě a severní Africe," sdělil ředitel Nexenu Sein Oh.

U zahájení stavby byl i premiér Bohuslav Sobotka, nejvyšší vedení Nexenu, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek nebo hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Sein Oh, ředitel továrny Nexe
Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech
Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen
Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město? Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město?

Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?! Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?!
Jablonec ocení osobnost města medailí Jablonec ocení osobnost města medailí
Mladík z Mostu přepadl seniorku, hrozí mu deset let za mřížemi Mladík z Mostu přepadl seniorku, hrozí mu deset let za mřížemi


Komentáře