Byl položen základní kámen Nexenu. Investice 23 miliard korun přinese práci 1500 lidem

Letecký pohled na průmyslovou zónu Triangle u Žatce. Foto: archiv CzechInvest
Letecký pohled na průmyslovou zónu Triangle u Žatce. Foto: archiv CzechInvest

Žatecko - Nexen zahájil stavbu továrny na pneumatiky. Chystá se zaměstnat okolo 1500 lidí. Jde o jednu z nejmodernějších továren na světě. Korejci investují 23 miliard Korun. Ročně se vyrobí 12 milionů pneumatik.

Reklama

Základní kámen korejské firmy na pneumatiky pro osobní a lehká užitková vozidla byl položen v areálu průmyslové zóny Triangle. Korejci chtějí investovat 23 miliard korun a vytvořit pracovní pozice pro 1500 lidí. Továrna má být jedna z nejmodernějších na světě. Součástí továrny bude i vývojové středisko.

Výběr Korejců padl na Žatecko díky velkému množství automobilek v okruhu 400 kilometrů, kterým budou pneumatiky dodávány. „Našimi odběrateli budou automobilky Škoda, Volkswagen, Seat, Renault, Mercedes Benz, Hyundai a Kia. Většina produkce ale půjde na maloobchodní trhy v Evropě, Blízkém Východě a severní Africe," sdělil ředitel Nexenu Sein Oh.

U zahájení stavby byl i premiér Bohuslav Sobotka, nejvyšší vedení Nexenu, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek nebo hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Sein Oh, ředitel továrny Nexe
Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře