Bude obnovena trať z Lovosic do Teplic? Jaké jsou varianty řešení

Železniční trať přes Oparenské údolí. Foto: archiv Wikipedia.orgŽelezniční trať přes Oparenské údolí. Foto: archiv Wikipedia.org

Lovosicko, Teplicko - Železniční trať z Lovosic do Teplic přes Oparenské údolí, která je po sesuvu z roku 2013 mimo provoz, se vůbec nemusí dočkat obnovy. Jaké jsou možné varianty řešení?

Reklama

Zatímco stavbaři pracují na obnovení poničené dálnice D8 pod dolem Dobkovičky v Českém středohoří, na železniční trati se vůbec nepracuje. A Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se k obnově trati ani moc nechystá.

"Vše podstatné k tomuto tématu již bylo v minulých týdnech ze strany ministerstva dopravy i Ústeckého kraje řečeno. Vzhledem k výši nákladů na zprovoznění tratě a nízkému využití místní železnice chápeme, že zatím k obnovení poničené tratě nedochází. Přednost dostává dokončení dálnice D8," řekl pro SeveročeskýDeník.cz Marek Illiaš, mluvčí SŽDC.

"Věříme, že pro železnici to není rozhodnutí konečné. Proto spekulace o rušení kterékoliv části této dráhy považujeme za předčasné. Toto je společné rozhodnutí všech zainteresovaných stran," dodal Illiaš.

Ministerstvo dopravy zatím s obnovením trati neuvažuje, Ústecký kraj lavíruje. Možné varianty řešení byly nastíněny i ostatními zainteresovanými stranami. Například na veřejném setkání s obyvateli města Lovosic zaznělo, že možné je obnovení trati z Lovosic do Chotiměře, kam by zajížděly vlaky jezdící na trati Litoměřice - Lovosice.

Některé spoje by nově zajížděly do Chotiměře, aby byla dopravní obslužnost tamních obcí a vlaky zároveň mohly sloužit turistům. Toto prodloužení by se netýkalo spojů, které jezdí z Litoměřic (potažmo z České Lípy) do Loun.

Z teplické strany by vlaky jezdily z Teplic do Radejčína, kde by končily.

O obnovení trati na celém úseku, tedy přes území, kde byl sesuv, usiluje Strana zelených. Ta plánuje zahájení kampaně k obnovení železniční trati 097 Lovosice – Úpořiny.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře