Boj o těžební limity: Babiš nám řekl, že firmu státu s těžaři nechce, říká Rovenský z Greenpeace

Boj o těžební limity jde do ostré fáze. Foto: ČT24Boj o těžební limity jde do ostré fáze. Foto: ČT24

Mostecko - Před několika dny hovořili zástupci nevládních ekologických organizací s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a budoucím ministrem životního prostředí Richardem Brabcem. Dotkly se i tématu prolomení těžebních limitů.

Reklama

"Setkání mě naplňuje mírným optimismem," konstatoval Jan Rovenský z Greenpeace po debatě s dalšími zástupci 15 nevládních ekologických organizací a předsedou ANO Andrejem Babišem a kandidátem na ministra životního prostředí Richardem Brabcem. Tříhodinovou diskusi inicioval Ladislav Miko, který pomáhal ANO s koncepcí životního prostředí.

Schůzka s ekology proběhla po kritice osoby Richarda Brabce, který se profesně profiloval jako manažer velkých chemiček Spolana a Lovochemie, než jako odborník na životní prostředí.

"Nemohli jsme s tématy jít do hloubky. Spíše jsme si nastínili naše představy, jejich představy - co chtějí dělat a jak budou vést ministerstvo životního prostředí. Někdy došlo ke shodě, někdy ne," popsal pro SeveročeskýDeník.cz jednání Jan Rovenský.

"Z pohledu ministerstva jsme řešili personální a organizační strukturu. Po pěti letech vedení resortu ODS je úřad v rozvalinách. Potěšilo nás, že chtějí na ministerstvo instalovat odborníky," řekl Jan Rovenský. "Dalším důležitým tématem bylo čerpání evropských dotací. Pan Brabec to vnímá jako svoji prioritu a plánuje vytvořit systém, kdy místo několika pár miliardových projektů budou stovky až tisíce malých. Z odborného hlediska čerpání eurodotací bývalí ministři Drobil a Chalupa selhali."

Podle Jana Rovenského ekologové debatovali o snižování emisí CO2, o národních parcích a o prolomení limitů těžby. "Pan Babiš nám řekl, že nesouhlasí se vznikem společného podniku s účastí státu a těžařů. Při jiné příležitosti to samé řekl i budoucí ministr průmyslu a obchodu Mládek, což nás naplňuje optimismem."

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Konec října má být deštivý, ochladí se a může i sněžit Konec října má být deštivý, ochladí se a může i sněžit
Liberecký hejtman Martin Půta se vzdá mandátu Liberecký hejtman Martin Půta se vzdá mandátu
Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku

Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech
OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2 OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2
Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli


Komentáře