Basketbalové derby přineslo první výhru pro nového ústeckého trenéra

Z basketbalové ligy. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Z basketbalové ligy. Foto Archiv SeveroceskyDenik

Atraktivní vstup do další části basketbalové sezony. Takové bylo severočeské derby v Děčíně, kde v rámci skupiny A2 nejvyšší soutěže zvítězil ústecký celek nad domácím týmem.

Reklama

 

Pro nového kouče BK Ústí nad Labem Jana Šotnara se jednalo o „historickou“ událost. Už při svém druhém zápase v roli hlavního trenéra v elitní soutěži se dočkal premiérového vítězství na ligové scéně.

Zajímavostí je, že Jan Šotnar je starším bratrem rozehrávače Michala Šotnara, který v minulých dnech ukončil svoje hráčské angažmá právě v Ústí ze zdravotních důvodů.

„Od předešlého zápasu s Nymburkem na závěr základní části jsme tři týdny tvrdě pracovali. Věděli jsme, že se potřebujeme zaměřit na obranu s míčem, což se nám v Děčíně podařilo,“ liboval si Jan Šotnar při hodnocení derby na svazovém webu.

Cenil si faktu, že jeho svěřenci zvládli i útočnou hru, kterou zrychlili a dokonale pak využívali  schopnosti Autreyho, jenž podal vynikající výkon.„Klíčem k úspěchu bylo, že jsme pokryli klíčové hráče Děčína. Zároveň musím vyslovit i respekt k soupeři. Domácí se nepoložili a bojovali až do konce. Takže z toho vzešlo klasické derby a díky výsledku s naším šťastným koncem,“ líčil Šotnar.

Děčínský Grepl litoval prvního poločasu

Zatímco ústecký kouč je na ligové scéně nováčkem, jeho děčínský protějšek Tomáš Grepl má bohaté hráčské i trenérské zkušenosti. Prohra s Ústím ho samozřejmě mrzela

.„Průšvih byl první poločas, kdy Ústí hrálo výborně a dalo nám 56 bodů. Z toho Autrey nastřílel dvacet čtyři a byl opravdu fantastický. V minulých dvou zápasech jsme Autreyho dokázali udržet v rozumných číslech, ale  v prvním poločase nám velmi škodil,“ uvedl Grepl na svazovém webu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře