Asociace českých a moravských nemocnic má nového člena, Tomáše Krajníka z Podřipské nemocnice

Tomáš Krajník. Foto: archiv PNsP
Tomáš Krajník. Foto: archiv PNsP

ČR - Ředitel roudnické nemocnice byl jmenován členem rady Asociace českých a moravských nemocnic. Na základě hlasování členů Asociace českých a moravských nemocnic za Ústecký kraj byl nově do rady této organizace jmenován ředitel roudnické nemocnice Tomáš Krajník.

Reklama

V rámci jednání se domluvilo jeho zapojení do komise pro úhrady, kde by se měl spolu s ostatními kolegy věnovat přípravě podkladů pro dohadovací řízení o podobě nové úhradové vyhlášky a definování spravedlivějších mechanismů hrazení zdravotní péče.

"Jsem rád, že existuje organizace, která sdružuje nemocnice nepřímo řízené krajem nebo státem jejichž postavení a zájmy na trhu poskytovatelů zdravotních služeb jsou odlišné od ostatních zdravotních zařízení. Tuto činnost jsem přijal hlavně v naději, že se mi prostřednictvím práce pro asociaci podaří ovlivnit zlepšení rozdělování prostředků na zdravotní péči, zamezit diskriminaci nestátních zdravotních zařízení a alespoň částečně změnit mechanismy podporující nerovnosti mezi jednotlivými zdravotnickými zařízeními," řekl ke svému jemnování Tomáš Krajník.

"Pevně doufám, že přijde doba, kdy se bude nemocnicím platit za vykonanou práci a přestane fungovat lobbismus a klientelismus. Proto také naše nemocnice aktivně pracuje v projektu DRG restart, který, když nic jiného, pomůže popsat rozdíly v poskytování a hrazení zdravotní péče mezi jednotlivými zařízeními. Doufám, že potenciální srovnání podmínek vybuduje zdravou konkurenci, která v konečném důsledku zlepší kvalitu péče pro všechny pacienty," dodal Tomáš Krajník.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře