Analýza prokázala, že usmrcené zvíře nalezené na Českolipsku byla skutečně samička vlka

Vlk. Foto: archiv PixabayVlk. Foto: archiv Pixabay

Zákupy - Genetická analýza prokázala, že mrtvé zvíře nalezené na Českolipsku byl vlk. Vzhledem k nalezeným stopám vlk nezahynul přirozenou smrtí. Příčina by měla být známa do konce měsíce.

Reklama

Tělo mrtvého zvířete nalezl před 14 dny houbař. Vzhledem k tomu, že vlk je ohroženým zvířetem, případ převzala a stále řeší Policie ČR.

Genetická analýza, kterou prováděli odborníci z České zemědělské univerzity a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, potvrdila, že jde o samičku vlka. Nyní se zjišťuje příbuznost se smečkou vlků, která se na území vyskytuje.

Příčina smrti se stále vyšetřuje. Výsledky by měly být do konce měsíce. V úvahu stále připadají tři možné příčiny smrti: zastřelení, srážka s autem a střet s jiným zvířetem.

ČTĚTE: Pravděpodobně byl nalezen jeden z vlků z Máchova kraje mrtvý

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice


Komentáře