Známe turistické cíle v Ústeckém kraji i neobjevené skvosty Česka pro rok 2020

Zámek Jezeří. Foto: Pixabay.com
Zámek Jezeří. Foto: Pixabay.com

Zámek Jezeří, rozhledna Jedlová a Archeoskanzen Březno u Loun. To jsou tři dosud neobjevené skvosty Ústeckého kraje, které státní agentura CzechTourism zařadila mezi čtyřicet dva tipů z celého Česka.

Reklama

Mezi top cíle v celé České republice za rok 2019 se zařadil Podkrušnohorský zoopark v Chomutově, Pravčická brána a soutěsky v Českém Švýcarsku.

K deseti nejnavštěvovanějším v Ústeckém kraji potom patří kromě oblíbených cílů v srdci Národního parku České Švýcarsko a chomutovského zooparku ještě další dvě zoologické zahrady v Děčíně a Ústí nad Labem. A také Památník Terezín.

Nejvýraznější úspěch v návštěvnosti zaznamenal Ústecký kraj v rámci celé republiky v kategorii přírodních cílů, kde obsadil osm z deseti nejoblíbenějších míst.

Opět se jedná o lokality Českého Švýcarska, jako je Pravčická brána, soutěsky, Mezná, Gabrielina stezka.

Pro rok 2020vybral CzechTourism z každého regionu tři cíle do seznamu Neobjevených skvostů Česka.

Z Ústeckého kraje se jedná o rozhlednu Jedlová, Státní zámek Jezeří a Archeoskanzen Březno u Loun.

Podle náměstka pro cestovní ruch Ústeckého kraje Zdeňka Matouše všechny tři cíle jsou atraktivní, přitom neprávem trochu stranou hlavního zájmu.

"Třeba Jedlová a okolní Lužické hory jsou v bezprostřední blízkosti Českého Švýcarska, a přitom se jedná o stále trochu neobjevený kus divoké přírody. Za sebe bych ještě seznam doplnil o dva cíle, a to hornické památky v Krušnohoří zapsané na seznam UNESCO a vojenskou pevnost Terezín, která stojí ve stínu památníku, přitom se jedná o historický a architektonický unikát,“ doplnil.

SOUVISEJÍCÍ: Turistické linky v Ústeckém kraji jsou v provozu. Po Labi plují i lodě

V Dolním Poohří se rozbíhá turistická sezóna pro rok 2020

Z České Lípy do Jetřichovic vede nová turistická linka. Startují i ostatní spoje v Libereckém kraji

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře