Zimní tipy na rodinný výlet v Poohří

Zima u řeky, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Zima u řeky, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

POOHŘÍ - Zima je ideálním obdobím pro návštěvu hor, avšak příjemný rodinný výlet s dětmi je možné mít i v nížinách. Kdo se nechce moc brodit sněhem, ať zkusí Poohří.

Reklama

Je to oblast kolem řeky Ohře. Od Chebu po soutok s Labem v Litoměřicích.

Na řece jsou města Cheb, Loket, Karlovy Vary, Ostrov, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Žatec, Louny nebo Libochovice.

A právě Libochovice patří mezi vyhledávaná místa pro procházky a relax i v zimě poměrně často.

Že jste v Libochovicích ještě nebyli? Nevadí, čekat na jaro nemusíte.

Město je známé historickými památkami - především barokním zámkem, který se nachází přímo ve středu města. Nebo téměř sousední zříceninou na stejnojmenném vyvýšeném kopci tyčícím se nad rovinatou zvlněnou krajinou.

Hrad Hazmburk je jednou z dominant kraje v Dolním Poohří. Na dvě věže je vidět už z dálky, ať už přijíždíte od Loun či od Terezína, Litoměřic nebo Roudnice nad Labem.

Zámek Libochovice

Ponechme stranou, že zámek Libochovice je oblíbeným místem svatebčanů pro konání svatby. V zimě je sice zavřený, ale procházka kolem něj je tak uklidňující...

Na nábřeží Ohře jsou stezky, které sice mohou být za velkého sněhu a ledu rizikem k uklouznutí, ale popravdě řečeno v Libochovicích přes zimu díky nížinné poloze moc sněhu čekat nelze. A když už více sněhu napdane, vydrží je krátkodobě.

V těsné blízkosti Ohře se nachází park, který je součástí zdejšího zámku Libochovice. Zaujme vás svou perfektní úpravou, která je utvořena ve francouzském stylu. Park samozřejmě přes zimu nemůže nabídnout krásy jako na jaře či v létě, ale i tak je příjemným místem.

Zámecký park je otevřen pro veřejnost i přes zimu, obvykle od 9 do 17 hodin.

Hrad Hazmburk

V zimě se šplhat na hradní zříceninu Hazmburk je v zimě nebezpečné, navíc na vcrholu je zavřeno a do areálu se nelze dostat. Ale samozřejmě nikdo nikomu nebrání se vydat i v zimě, když není sníh, až na kopec.

I tak by na vás měl čekat nádherný výhled do okolní krajiny.

Z Libochovic se pak s celou rodinou můžete vydat na krátký výlet ke zřícenině hradu Hazmburk. Ten se nachází jen 4 kilometry severně od městečka.

Trasa je nenáročná, počítejte pouze s konečným výstupem ke zřícenině, kterou ale zvládnou i děti.

Z Libochovic se vydejte od mostu po červené, směrem na Třebenice. Projdete přes libochovické náměstí až k železniční stanici. Odtud cesta pokračuje příjemným terénem až na rozcestí pod Hazmburkem.

Budyně nad Ohří nebo Terezín

A kdo nechce zůstávat jen v Libochovicích, může navštívit nedalekou Budyni nad Ohří či Terezín.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře