Tip na výlet: Devět nejkrásnějích výhledů do kaňonu Labe
Severní Čechy nabízejí turisticky atraktivní místa. Mezi nejvyhledávanějí zejména mezi zahraničními turisty, a to nejen z Německa, patří i České výcarsko. Avak i pro obyvatele Ústeckého či Libereckého kraje je zajímavé obdivovat například výhledy do kaňonu Labe.
Víkendový výlet nebo jen na den či odpoledne. Záitková turistika je nejen na jaře a v létě vyhledáváná, na vyhlídky můeme i na podzim a v zimě. I kdy - pravda - zrovna v zimě se plhat na vyvýená místa je spíe na vlastní nebezpečí.
Na jaře a v létě je to ale něco jiného.
Třeba unikátní labský kaňon, který patří mezi nejhlubí pískovcové kaňony v Evropě, najdeme v bývalém okrese Děčín.
Od Děčína po Hřensko a dále na německé části nazývané Saské výcarsko.
Zaměříme se na okolí Děčína.
Zde najdeme hned několik vyhlídek: Děčín-Nemocnice - Stoličná hora, Labská vyhlídka, Nad Loubím-rozcestí, Spálenisko-vyhlídka, Belvedér, Labská Stráň, údolí Suché Kamenice, Suchá Kamenice, Hřensko-nábřeí.
Kdo bude chtít si vechny vyhlídky prohlédnout, je nutné si rezervovat čas zhruba sedmi hodin.
Dalí tipy na výlet v Česoskaském výcarsku: Vítejte na palubě. Tipy na výlet s lodí plující po Labi nejen do Hřenska, ale i do Dráďan
Hodnocení
2.71 hvězdiček / Hodnoceno: 14x