Sekačky a křovinořezy: co vybrat pro perfektní trávník?

Křovinořez. Foto: archiv MountfieldKřovinořez. Foto: archiv Mountfield

Aby trávník kolem vašeho domu vypadal stejně dokonale jako od anglických zahradníků, je potřeba mu věnovat důkladnou péči. Nákup drahých přístrojů pro jeho úpravu se ale může velmi jednoduše prodražit.

Reklama

Křovinořez v sobě spojuje hned několik zahradních nástrojů naráz – rotační a bubnovou sekačku, prořezávač i motorovou pilu. Víte, jak pro svou zahradu vybrat ten správný?

Křovinořez nebo vyžínač?

Vzhledově jsou si křovinořezy a vyžínače podobné jako vejce vejci. Jejich využití při údržbě zahrady je ale přitom docela jiné. Zatímco křovinořezem se vyzbrojíte proti velkým, trávou zarostlým, plochám; s vyžínačem pouze doladíte drobné zahradní detaily. Hodí se tedy především na finální úpravy trávníku kolem obrubníků nebo okrasných skalek.

Není křovinořez vlastně strunová sekačka?

Na první pohled by se mohlo zdát, že běžná strunová sekačka pouze vyrostla do své dospělejší podoby. Křovinořez – nazývaný také motorová kosa – ale oproti své elektrické kolegyni zvládne zbavit zahradu nejen přerostlé trávy, ale i menších dřevin a keřů. K tomu mu pomáhá silný benzinový motor a pevný strunový kotouč. S křovinořezem se také spolehlivě dostanete i do těžko přístupných míst – také proto je nezbytným pomocníkem při boji s přerostlou trávou v nerovném terénu nebo příkopech. Sekačky a křovinořezy se proto dají v mnohých případech snadno zaměňovat. Silnějším bratrem v rodině je ale stále křovinořez.

Multimate: jeden stroj, co vydá za čtyři

Unikátní systém Multimate vám ušetří tisíce korun za nákup zahradních strojů. K jedné motorové jednotce je totiž možné připojit hned čtyři nástavce – během několika málo vteřin tak můžete vystřídat křovinořez, prořezávač, fukar nebo nůžky na úpravu živého plotu.

Pro křovinořezy i vyžínače renomovaných značek můžete zajít do Mountfieldu, kde vám také poradí s výběrem toho nejvhodnějšího pro vaši zahradu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté

Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku

OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví
Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!

Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!
Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé
Německý důchodce se zatoulal v lese. Hledal vlky Německý důchodce se zatoulal v lese. Hledal vlky


Komentáře