Sekačky a křovinořezy: co vybrat pro perfektní trávník?

Křovinořez. Foto: archiv Mountfield
Křovinořez. Foto: archiv Mountfield

Aby trávník kolem vašeho domu vypadal stejně dokonale jako od anglických zahradníků, je potřeba mu věnovat důkladnou péči. Nákup drahých přístrojů pro jeho úpravu se ale může velmi jednoduše prodražit.

Reklama

Křovinořez v sobě spojuje hned několik zahradních nástrojů naráz – rotační a bubnovou sekačku, prořezávač i motorovou pilu. Víte, jak pro svou zahradu vybrat ten správný?

Křovinořez nebo vyžínač?

Vzhledově jsou si křovinořezy a vyžínače podobné jako vejce vejci. Jejich využití při údržbě zahrady je ale přitom docela jiné. Zatímco křovinořezem se vyzbrojíte proti velkým, trávou zarostlým, plochám; s vyžínačem pouze doladíte drobné zahradní detaily. Hodí se tedy především na finální úpravy trávníku kolem obrubníků nebo okrasných skalek.

Není křovinořez vlastně strunová sekačka?

Na první pohled by se mohlo zdát, že běžná strunová sekačka pouze vyrostla do své dospělejší podoby. Křovinořez – nazývaný také motorová kosa – ale oproti své elektrické kolegyni zvládne zbavit zahradu nejen přerostlé trávy, ale i menších dřevin a keřů. K tomu mu pomáhá silný benzinový motor a pevný strunový kotouč. S křovinořezem se také spolehlivě dostanete i do těžko přístupných míst – také proto je nezbytným pomocníkem při boji s přerostlou trávou v nerovném terénu nebo příkopech. Sekačky a křovinořezy se proto dají v mnohých případech snadno zaměňovat. Silnějším bratrem v rodině je ale stále křovinořez.

Multimate: jeden stroj, co vydá za čtyři

Unikátní systém Multimate vám ušetří tisíce korun za nákup zahradních strojů. K jedné motorové jednotce je totiž možné připojit hned čtyři nástavce – během několika málo vteřin tak můžete vystřídat křovinořez, prořezávač, fukar nebo nůžky na úpravu živého plotu.

Pro křovinořezy i vyžínače renomovaných značek můžete zajít do Mountfieldu, kde vám také poradí s výběrem toho nejvhodnějšího pro vaši zahradu.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře