Roudnická porodnice láme rekordy. Vybrala si ji i Markéta Plecháčová

Markéta Plecháčová. Foto: archiv PNsP
Markéta Plecháčová. Foto: archiv PNsP

V roce 2017 se v roudnické porodnici narodilo více jak 700 miminek. A to před pěti lety porodnice byla uzavřena. V roce 2016 v moderních prostorách se narodil i syn zpěvačky Markéty Plecháčové.

Reklama

"Rozhodnutí porodnici rekonstruovat a vytvořit rodinnou, přesto moderní a velmi příjemnou porodnici setkalo se zájmem rodiček. Naprosto zásadní je i kvalitní personál, který se nám daří držet. Jsem rád, že to maminky, které se rozhodly pro naši porodnici, cítí stejně," řekl v roce 2016 při slavnostním otevření modernizované porodnice výkonný ředitel Podřipské nemocnice Tomáš Krajník.

Roudnickou porodnici si v roce 2016 vybrala a její patronkou se stala zpěvačka skupiny Verona Markéta Plecháčová.

"Při výběru porodnice pro mě byla naprosto zásadní důvěra a sympatie k lékařům. Můj porodník, pan primář Havlík pracoval řadu let v USA a na jeho přístupu je to znát. Komunikace s ním je perfektní. Líbí se mi rodinná atmosféra nemocnice, oceňuji individuální přístup a možnost diskuze  při tak zásadním životním momentu, jakým přivedení prvního potomka na svět bezesporu je. To že nyní nabídne porodnice také nové supermoderní prostředí a nadstandardní  pokoje rodinného typu vnímám už jen jako příjemnou nadstavbu," vysvětlila Markéta Plecháčová.

Jak to probíhalo v Roudnici nad Labem při porodu?

"Jsme moc šťastní, že je Maxík už s námi a je samozřejmě naprosto úžasný! Pan primář Havlík i porodní asistentka Lenka Cimlerová se o nás po celou dobu pečlivě starali, takže i v těch nejtěžších chvílích jsem se cítila v bezpečí a dobrých rukou, což je pro rodící maminku jistě velikou pomocí. Prostředí, ve kterém trávíme první dny jako rodinka je naprosto úžasné, takže bych tímto ráda poděkovala všem, kteří se tu na chodu porodnice a velmi příjemné atmosféře podílí."

Přestože Markéta Plecháčová celý život žije v Praze, k porodu si vybrala Podřipskou nemocnici a její porodnici. Proč?

"Ještě než jsem vůbec otěhotněla, tak jsem si říkala, že bych ráda rodila někde, kde to nebude jak na běžícím pásu, takže jsem už předtím uvažovala o porodnici, která není v Praze. Porodnici v Roudnici jsem si tedy vybrala především pro rodinnou atmosféru a kvůli tomu, že jsou zde doktoři otevřeni požadavkům rodiček, což pro mě bylo stěžejní. Neříkám, že si chci vymýšlet nesmysly, ale tam, kde nejsou ochotni dialogu a porodní plán si ani neprohlídnou, tam bych určitě nešla. Navíc je celá porodnice nová, takže i to prostředí je perfektní, moderní a čisté, což možná někdo nemusí vnímat jako důležitý fakt, ale já mám ze starých nemocničních zápachů a kachliček vyloženě husí kůži, takže pro mě i tato skutečnost hraje nemalou roli. Navíc budu mít u porodu pana primáře Havlíka, takže vím, že jsem v dobrých rukou a mohu být v klidu."

"Zvýšený zájem o naše oddělení a z něj vyplývající nárůst porodů samozřejmě kvituji, i když počet porodů pro nás není nijak klíčový. Jdeme cestou individuální péče. Chceme, aby od nás rodiny odcházely naprosto spokojené. Naším cílem nadále zůstává zajištění individuálního přístupu ke každé rodičce a respektování jejich přání. To je cílem naší rodinné nemocnice," uvedl dále primář Jan Havlík.

Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice

Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice
Otevření moderní porodnice


Reklama

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře