Rodinná dovolená v severních Čechách - tipy na výlet

Podzimní procházka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Podzimní procházka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

/PoznejteČesko/ - Severní Čechy jsou plné přírodních krás, zajímavostí a unikátů, na které narazíte pouze zde. Hledáte-li místo, kde se svou rodinou strávíte prodloužený víkend či rovnou dovolenou, severní Čechy jsou správnou volbou. Na své si zde přijdou dospělí, puberťáci i malí caparti. Nechte se inspirovat našimi tipy na výlety.

Reklama

Na vrchol Ještědu

Dominantou severních Čech je hora Ještěd u Liberce, na jejímž vrcholku ve výšce 1012 m.n.m. ční obdivovaná stavba televizního vysílače postaveného v roce 1973. Při dobré viditelnosti lze horu s vysílačem pozorovat z širokého okolí. Pokud se budete pohybovat v libereckém kraji, určitě rodinu vezměte na Ještěd. Můžete si udělat pěší výlet nebo využít lanovku. A když už budete v Liberci, děti nadchne jízda tramvají vedoucí z Liberce až do Jablonce nad Nisou.

Hluboko do podzemí

Kousek od Semily v obci Bozkov se nalézá další severočeský unikát v podobě dolomitových jeskyň. Bozkovské jeskyně tvoří rozsáhlý labyrint chodeb, nazelenalých jezírek a největší podzemní jezero v celých Čechách. Obdivovat budete moci krápníky, křemenné lavice, lišty a římsy. Při troše fantazii spatříte Tři krále, Panenku, Hřebínek a dokonce i Anděla. Není divu, že Bozkovské jeskyně byly vyhlášeny za Národní přírodní památku.

Na výlet do Jizerských hor

Vaší pozornosti by rozhodně neměli ujít úchvatné Jizerské hory plné turistických a cyklistických cestiček. Mezi atraktivní cíle patří vodní nádrž Souš a Josefův Důl, vrcholy dvou nejvyšších hor Jizera a Smrk, vodopády na říčce Černá Desná, rašeliniště Jizery, přírodní rezervace Prales Jizera, safírový potok v Kořenově, národní přírodní rezervace Štolpichy a mnoho dalších.

České Švýcarsko lahodí oku i duši

Do Švýcarská nemusíte daleko, máme vlastní. Unikátní pískovcové území uprostřed lesů je jediným svého druhu v celé Evropě. Nachází se zde největší skalní brána - Pravčická brána i její menší sestra Malá Pravčická brána, a říčka Kamenice protéká hlubokou soutěskou. Prohlédnout si ji můžete díky plavbám na loďkách. Oblíbeným turistickým cílem je také Dolský důl, Tiské stěny nebo Mariina vyhlídka u Jetřichovic.

Za romantiku k Máchovu jezeru

Máchovo jezero je obklopeno romantickou krajinou plnou tajemných roklí, hlubokých lesů, bizarních skalních útvarů, zřícenin a úzkých lesních cestiček. V okolí Máchova jezera leží hned několik známých zřícenin hradu - Bezděz, Houska, Lemberk či Kokořín. Zdejší krajinu můžete poznat pěšky i na kole díky husté sítí turistických a cyklistických stezek

Za zvířátky do ZOO

Liberec má svou vlastní ZOO, kde můžete spatřit například nádherné bílé tygry. Až si užijete exotických zvířátek, můžete navštívit krásnou libereckou botanickou zahradu, která je nejstarší v celé České republice.

NÁŠ TIP: Nač jezdit do zahraničí, když máme tolik krásných míst doma v Česku. Báječnou dovolenou můžete s celou rodinou prožít třeba na severu Čech. Pár dní vás vyjde o dost levněji než taková dovolená u moře. A pokud vám zrovna na dovolenou chybí peníze, díky express půjčce vám bude stačit jen pár tisíc korun, které hravě splatíte následující měsíc. Přehlednou nabídku půjček najdete například na portálech Uspory.cz nebo Pujcky.cz.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře