Region pod Hazmburkem je ideální pro bydlení

Hrad Hazmburk u Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czHrad Hazmburk u Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Hledáte příjemné místo k životu? Rozhodli jste se pro bydlení v rodinném domě a nyní hledáte vhodnou lokalitu? Pokud nelpíte na městě, kde je většinou málo volných stavebních pozemků, zauvažujte o venkově. Třeba Libochovicko je ideální oblastí.

Reklama

Rovinatá krajina, poměrně kvalitní dopravní obslužnost. Bydlení na venkově a přitom v blízkosti větších měst.

Libochovice je město s 3,5 tisíci obyvateli, které se nachází v bývalém litoměřickém okrese a přirozená centra jsou Lovosice a Litoměřice.

Přestože součástí Libochovic jsou vesnice Dubany a Poplze, není nutné stavět či kupovat dům zde. V blízkém okolí je dost vesnic, pro které jsou Libochovice centrem.

Jmenujme například Radovesice, Chotěšov, Slatinu, Klapý, Křesín, Vrbičany, Evaň, Žabovřesky nad Ohří.

V těchto obcích jsou k dispozici stavební pozemky nebo si lze koupit rodinný dům.

Libochovice fungují jako centrum služeb - od obchodů, přes restaurace až po klasické služby. Ve městě je i pobočka banky.

Bohatá je i kulturní nabídka. Místní městský úřad provozuje kulturní středisko, ve kterém se konají rozličné akce - od divadla po koncerty.

Ve městě je zrekonstruovaná mateřská a základní škola, díky které mladé rodiny nemusí své děti vozit do Lovosic či Litoměřic.

Libochovice mají i sportovní vyžití. Sportovní areál kromě fotbalového hřiště nabízí třeba i tenisové kurty či menší krytý bazén.

A samozřejmě přímo ve městě či v blízkém okolí lze chodit na procházky či relaxovat v zámeckém parku. Romantickým místem je i hrad Hazmburk, který je přirozenou dominantou Libochovicka.

Libochovice mají i kvalitní dopravní obslužnost veřejnou dopravou. Přímo v centru města je autobusové nádraží, odkud jezdí autobusy do Lovosic, Litoměřic či Roudnice nad Labem nebo Loun.

Městem prochází i železniční trať Lovosice - Louny.

Kvalitní je silniční spojení. Libochovice se nacházejí na silnici spojující Roudnici nad Labem přes Budyni nad Ohří s Louny. Rychle se lze dostat do Lovosic či Litoměřic. A velkou výhodou je relativní blízkost Prahy.

Díky dálnici D8 a exitu u Doksan se lze na kraj hlavního města dostat za běžného provozu i za dvacet minut.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru
Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví


Komentáře