Region pod Hazmburkem je ideální pro bydlení

Hrad Hazmburk u Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czHrad Hazmburk u Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Hledáte příjemné místo k životu? Rozhodli jste se pro bydlení v rodinném domě a nyní hledáte vhodnou lokalitu? Pokud nelpíte na městě, kde je většinou málo volných stavebních pozemků, zauvažujte o venkově. Třeba Libochovicko je ideální oblastí.

Reklama

Rovinatá krajina, poměrně kvalitní dopravní obslužnost. Bydlení na venkově a přitom v blízkosti větších měst.

Libochovice je město s 3,5 tisíci obyvateli, které se nachází v bývalém litoměřickém okrese a přirozená centra jsou Lovosice a Litoměřice.

Přestože součástí Libochovic jsou vesnice Dubany a Poplze, není nutné stavět či kupovat dům zde. V blízkém okolí je dost vesnic, pro které jsou Libochovice centrem.

Jmenujme například Radovesice, Chotěšov, Slatinu, Klapý, Křesín, Vrbičany, Evaň, Žabovřesky nad Ohří.

V těchto obcích jsou k dispozici stavební pozemky nebo si lze koupit rodinný dům.

Libochovice fungují jako centrum služeb - od obchodů, přes restaurace až po klasické služby. Ve městě je i pobočka banky.

Bohatá je i kulturní nabídka. Místní městský úřad provozuje kulturní středisko, ve kterém se konají rozličné akce - od divadla po koncerty.

Ve městě je zrekonstruovaná mateřská a základní škola, díky které mladé rodiny nemusí své děti vozit do Lovosic či Litoměřic.

Libochovice mají i sportovní vyžití. Sportovní areál kromě fotbalového hřiště nabízí třeba i tenisové kurty či menší krytý bazén.

A samozřejmě přímo ve městě či v blízkém okolí lze chodit na procházky či relaxovat v zámeckém parku. Romantickým místem je i hrad Hazmburk, který je přirozenou dominantou Libochovicka.

Libochovice mají i kvalitní dopravní obslužnost veřejnou dopravou. Přímo v centru města je autobusové nádraží, odkud jezdí autobusy do Lovosic, Litoměřic či Roudnice nad Labem nebo Loun.

Městem prochází i železniční trať Lovosice - Louny.

Kvalitní je silniční spojení. Libochovice se nacházejí na silnici spojující Roudnici nad Labem přes Budyni nad Ohří s Louny. Rychle se lze dostat do Lovosic či Litoměřic. A velkou výhodou je relativní blízkost Prahy.

Díky dálnici D8 a exitu u Doksan se lze na kraj hlavního města dostat za běžného provozu i za dvacet minut.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys
Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice

Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit
Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let


Komentáře