Památky na severu Čech se probudily do nové sezony. Bude ve znamení šlechtické diplomacie

Zámek Sychrov, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Zámek Sychrov, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SEVERNÍ ČECHY - Hrady, zámky a další památky zahájily sezonu pro rok 2018. Společným tématem expozic je šlechta českých zemí v evropské diplomacii.

Reklama

Na čtyřiceti památkových objektech po celém Česku budou probíhat výstavy a doprovodné programy zaměřené na šlechtické rody proslavené diplomatickým působením.

Letošní rok šlechtické diplomacie připomene významné šlechtické rody, které svojí zahraniční politikou ovlivnily evropské a světové dějiny.

V rámci celorepublikového tématu některé zámky nabídnou expozice i v severních Čechách.

V Benešově nad Ploučnicí představí hraběte Viléma Kinského ze Vchynic a Tetova v době spiknutí Albrechta z Valdštejna proti císaři Ferdinandovi II. Štýrskému.

SOUVISEJÍCÍ: Jaro a léto v Libochovicích nabízí památky i kulturu

Prohlídková trasa zákupského zámku vyzdvihne osobnost Orlíka, vévody zákupského.

Nebudou chybět ani kostýmované prohlídky na zámku Duchcov s ústřední postavou intrikána, špiona, diplomata, ale především milovníka Giacoma Casanovy. Noční kostýmované prohlídky připraví rovněž na Krásném Dvoře či na hradě Grabštejn.

SOUVISEJÍCÍ: Turistické železniční i lodní linky zahájily na severu Čech provoz

Na Sychrově jsou pro školy přichystány edukační prohlídky zaměřené na osobnosti diplomatů z rodu Rohanů, zámek Mnichovo Hradiště zase nabízí téma Valdštejnové, baron František Koller a panovníci Svaté Aliance v oživených prohlídkách, divadelním představení a tvůrčím ateliéru.

V zahradách zámku Stekník se návštěvníci budou moci zapojit do hledání velikonočního zajíčka a na úspěšné hledače bude čekat drobná sladká odměna ze zámecké pokladny.

DALŠÍ INSPIRACE: V Mimoni a Doksech jsou nově cyklopůjčovny. Další bude v Libereckém kraji v České Lípě

Se začátkem sezóny jsou otevřeny cyklopůjčovny i v Ústeckém kraji

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře