Památky na severu Čech se probudily do nové sezony. Bude ve znamení šlechtické diplomacie

Zámek Sychrov, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comZámek Sychrov, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SEEVRNÍ ČECHY - Hrady, zámky a další památky zahájily sezonu pro rok 2018. Společným tématem expozic je šlechta českých zemí v evropské diplomacii.

Reklama

Na čtyřiceti památkových objektech po celém Česku budou probíhat výstavy a doprovodné programy zaměřené na šlechtické rody proslavené diplomatickým působením.

Letošní rok šlechtické diplomacie připomene významné šlechtické rody, které svojí zahraniční politikou ovlivnily evropské a světové dějiny.

V rámci celorepublikového tématu některé zámky nabídnou expozice i v severních Čechách.

V Benešově nad Ploučnicí představí hraběte Viléma Kinského ze Vchynic a Tetova v době spiknutí Albrechta z Valdštejna proti císaři Ferdinandovi II. Štýrskému.

SOUVISEJÍCÍ: Jaro a léto v Libochovicích nabízí památky i kulturu

Prohlídková trasa zákupského zámku vyzdvihne osobnost Orlíka, vévody zákupského.

Nebudou chybět ani kostýmované prohlídky na zámku Duchcov s ústřední postavou intrikána, špiona, diplomata, ale především milovníka Giacoma Casanovy. Noční kostýmované prohlídky připraví rovněž na Krásném Dvoře či na hradě Grabštejn.

SOUVISEJÍCÍ: Turistické železniční i lodní linky zahájily na severu Čech provoz

Na Sychrově jsou pro školy přichystány edukační prohlídky zaměřené na osobnosti diplomatů z rodu Rohanů, zámek Mnichovo Hradiště zase nabízí téma Valdštejnové, baron František Koller a panovníci Svaté Aliance v oživených prohlídkách, divadelním představení a tvůrčím ateliéru.

V zahradách zámku Stekník se návštěvníci budou moci zapojit do hledání velikonočního zajíčka a na úspěšné hledače bude čekat drobná sladká odměna ze zámecké pokladny.

DALŠÍ INSPIRACE: V Mimoni a Doksech jsou nově cyklopůjčovny. Další bude v Libereckém kraji v České Lípě

Se začátkem sezóny jsou otevřeny cyklopůjčovny i v Ústeckém kraji

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti
Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích
Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata

Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic
Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení
V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor

Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas
Vstup do play off Lovci zvládli Vstup do play off Lovci zvládli
Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky! Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky!

Miminka narozená v první polovině března 2018 Miminka narozená v první polovině března 2018
Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny! Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny!
Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic


Komentáře