Nápady na gravírování snubních prstenů. Jaké motivy a techniku zvolit?

Snubní prsten, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Snubní prsten, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Výběr snubních prstenů pro oba z páru je důležitým okamžikem před vlastní svatbou. Společně s fotografiemi a videem jsou hlavní vzpomínkou na tento romantický den.

Reklama

Proto je časté, že na snubním prstenu jsou vryty různá znamení, značky, symboly... Přinášíme rady, jak vybírat a co lze vygravírovat. Pokud si nevyberete z našich tipů, přečtěte si i jiné zajímavé nápady na gravírování snubních prstenů.

Snubní prsteny si lze vybírat ze široké nabídky obchodníků s klenoty, šperky - ať už v klasickém kamenném obchodě či e-shopu. Možností je i výroba snubních prstenů na míru.

K čemu slouží gravírování

Tím se dostáváme do fáze personalizace a odtud je blízko ke gravírování.

Že nevíte, co znamená?

Gravírování je technologie, která umožňuje například snubní prsteny označovat, vrývat do nich symboly, neboli stopy - označovat je.

U zlatých či stříbrných šperků je častým požadavkem písmenný nebo číselný gravír.

U šperku ze zlata je gravírování mnohem lepší, neboť je odolnější. Naopak u šperku ze stříbra kvůli měkčímu materiálu je nutné počítat s tím, že časem gravír nebude čitelný.

Gravírování probíhá obvykle na vnitřní straně snubního prstenu. Tato strana prstenu je hladká. Ovšem lze gravírovat i na vnější straně prstenu, pokud si to snoubenci přejí.

Co vygravírovat?

Vygravírovat lze prakticky cokoliv, ale je vhodné takové symboly, které mají trvalou hodnotu a nepodléhají zrovna módnímu trendu.

Mohou to být jména, jednoduché romantické vzkazy, sliby, data, iniciály, citáty či symboly.

Metody gravírování

Jaké metody gravírování existují?

Při gravírování rytec využívá laserový přístroj. Otočná hlavice umožňuje rytci gravírovat vně i uvnitř prstenu. Díky automaticky ovládanému hrotu je rytina naprosto přesná.

Rytec či zlatník používá počítač, když si požadovaný ornament (symbol) nahraje, převede ho do vektorů a odtud pak laser.

Starší metodou je ruční rytí.

Tradičním nástrojem je rydlo. U tohoto stylu gravírování záleží na zkušenostech a zručnosti zlatníka.

Doba gravírování je obvykle jeden až tři dny. Je to služba za příplatek.

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře