Na krušnohorském Klínovci vzniká areál pro horská kola

Cyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Cyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

KLÍNOVEC - Až 22 kilometrů cyklostezek z nejvyššího vrcholu Krušných hor bude v budoucnu v nově vznikajícím Trail Parku Klínovec. Na letní sezónu 2016 je otevřena lehká stezka Azur s výhledy do údolí i lanová dráha.

Reklama

Na jižní straně Klínovce se postupně dokončuje Trail Park Klínovec, který je ideální pro všechny cyklisty, ať už se vydají na rodinnou vyjížďku s dětmi nebo hledají opravdový adrenalin.

Tento nově vznikající sportovní areál nabízí několik stezek různých obtížností a odpovídající náročnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Trail Park nabídne v budoucnu až 22 km pozvolně klesajících plynulých stezek speciálně navržených pro potěšení z jízdy na horském kole.

Všechny stezky začínají na vrcholu Klínovce u horní stanice lanové dráhy Prima Express, odkud pozvolně klesají a vlní se lesní krajinou do cíle v údolí u její spodní stanice. Lanovka pak jezdce i s kolem dopraví zpět nahoru na další jízdu. Lanová dráha je v provozu dle jízdního řádu od května do konce října.

V současné době je připravena lehká stezka Azur. Tato stezka je vhodná nejen pro cyklisty, ale i pro jezdce na terénních koloběžkách. Sklon stezky je velmi mírný a povrch stezky je zpevněný a předvídatelný, takže se nikdo nemusí bát vyrazit i s malými dětmi. Stezka je vedena krásnou krušnohorskou přírodou a každou chvíli se otevře nádherný výhled do krajiny.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře