Meteorologové pořádají pro veřejnost tradiční Den otevřených dveří

Budova ČHMÚ v Ústí nad Labem. Foto: archiv ČHMÚBudova ČHMÚ v Ústí nad Labem. Foto: archiv ČHMÚ

Severní Čechy - U příležitosti Světového dne vody (22.3.) a Světového meteorologického dne (23.3.) pořádá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) pro veřejnost tradiční Den otevřených dveří. Letos připadne na sobotu 19. března 2016.

Reklama

Den otevřených dveří je jedinečnou příležitostí navštívit jindy uzavřená pracoviště, jakými jsou profesionální meteorologické stanice a observatoře (v Ústeckém kraji to jsou observatoř Doksany, Tušimice a observatoř ÚFA AV ČR na Milešovce, v kraji Libereckém profesionální stanice v Liberci na letišti), a samozřejmě také pobočky ČHMÚ, včetně ústecké.

Co nabízí letošní Den otevřených dveří na pobočce v Ústí nad Labem?

Seznámení s kompletním spektrem činností ČHMÚ (meteorologie a klimatologie, hydrologie povrchových i podzemních vod, ochrana čistoty ovzduší), včetně ukázek hydrologických měřících metod. Návštěvníci si mohou prohlédnout i profesionální meteorologickou stanici, a na závěr také Regionální předpovědní pracoviště, kde se připravují nejen meteorologické předpovědi, ale také biometeorologické předpovědi pro celou republiku nebo hydrologické prognózy.

Prohlídka bude poprvé doplněna také o komentovanou prohlídku nového kontejneru automatické stanice imisní sítě (monitoring znečištění ovzduší). Právě tato síť byla v průběhu roku 2015 zcela rekonstruována, návštěvníci tak mají možnost vidět nové metody měření znečištění tak, jak budou v následujících letech probíhat.

A co dalšího pro zájemce chystáme: 1. Výstavku k 10. výročí Přírodovědecké fakulty UJEP a „Světélkování aneb Luminiscence“ u příležitosti vyhlášení roku 2015 Rokem světla. 2. Prodej některých publikací ČHMÚ, které nejsou v běžné distribuci. 3. Možnost samostatné prohlídky unikátních slunečních hodin na jižní stěně pobočky nebo obhlídky menhiru na východní straně. 4. Možnost zabavení dětí v knihovně pobočky (pohádky, omalovánky).

Datum: sobota 19. 3. 2016 Čas: od 9 do 14 hodin  (vstup každou půlhodinu, tedy v 9:00, 9:30, 10:00, … , 14:00 hod.)

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře