Libochovicko. To jsou podzimní výlety v Poohří

Hrad Hazmburk. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hrad Hazmburk. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBOCHOVICE - I na podzim lze vyjíždět na rodinné výlety s dětmi. Přitom nemusíme daleko cestovat, stačí poznávat krásná místa severních Čech. Třeba Libochovice až do konce října nabízejí prohlídku v tamním zámku či nedaleko na zřícenině hradu Hazmburk.

Reklama

Zámek Libochovice je vyhledávaným turistickým cílem pro svoji romantickou polohu na břehu řeky Ohře v pozadí se zříceninou hradu Hazmburk a vulkanickými kopci Českého středohoří. Libochovice jsou dobře dostupné všemi dopravními prostředky.

To činí z Libochovic ideální místo pro víkendový - a samozřejmě nejen - výlet.

Třeba na konci října se na zámku konají tradiční akce pod názvem Zámek plný kouzel. Je to akce pro děti, kdy při prohlídce zámeckých interiérů vystupují historické i pohádkové postavy.

Kromě interiérů stojí za návštěvu také blízké okolí zámku. Nachází se zde totiž prostorný zámecký park. Zahrady jsou situovány ve francouzském stylu s typickými dřevinami a parkovou úpravou, jíž dominují perfektně střižené trávníky.

Součástí libochovického zámeckého parku je také skleník, v němž si prohlédnete expozici exotických rostlin.

Na Libochovicku není jen zámek, ale i blízká zřícenina hradu Hazmburk.

Zřícenina gotického hradu Hazmburk vytváří spolu s nejvyšší horou Českého středohoří Milešovkou nezaměnitelnou kulisu dolního Poohří. Dvě charakteristické majestátní věže patří k nepřehlédnutelným dominantám krajiny. Mohutný hrad na osamělé čedičové vyvřelině vybudoval do současné podoby rod Zajíců, po kterém nese i své jméno.

I na Hazmburku probíhají výstavy. Například do konce října 2016 je k vidění výstava s názvem Hrad Hazmburk jako příklad fortifikace 14. století.

Z Libochovic lze zamířit i do blízké Budyně nad Ohří, kde je vodní hrad a Jandovo muzeum.

SOUVISEJÍCÍ:  6 důvodů, proč navštívit Libochovice

6 úchvatných hradů severních Čech

Objevte 10 krásných míst v Dolním Poohří

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře