Letní tipy na cyklovýlet po severu Čech

Řeka Ohře v Libochovicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Řeka Ohře v Libochovicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY - Severní Čechy jsou ideálním místem pro cyklovýlety. V Ústeckém kraji je několik zajímavých oblastí nejen pro víkendový rodinný výlet s dětmi.

Reklama

1. Cyklostezka Ohře vedoucí přes Libochovice

Louny – Počedělice – Koštice – Křesín – Levousy – Poplze – Libochovice (odbočka z trasy) – Kostelec nad Ohří – Budyně nad Ohří – Doksany – Bohušovice nad Ohří – Terezín – Litoměřice

Tato část cyklostezky Ohře vede příjemnou krajinou s převážně rovinatým, místy jen mírně zvlněným terénem. Bez problémů ji tak zvládnou i ti z vás, kteří nepatří zrovna mezi fyzicky zdatné cyklisty.

Celková délka této trasy je lehce přes 50 kilometrů. Libochovice jsou přitom zhruba v její polovině. Právě proto jde o ideální místo. Když se zde ubytujete, můžete jeden den vyrazit směrem na Louny, druhý pak směrem na Litoměřice.

Celá cyklotrasa lemuje břeh řeky Ohře. Na památky, které stojí za to vidět, se však dostanete bez problémů. Určitě nezapomeňte navštívit zámek Libochovice, Vodní hrad Budyně či zříceninu hradu Hazmberk, který jen pár kilometrů severně od Libochovic.

2. Okruhy kolem Mostecka

Cyklotrasy vedou magickou krajinou s vrchy Českého středohoří, ale i v místech, kde dosud probíhá těžba hnědého uhlí.

Pro všechny trasy však platí, že vedou po stávajících málo frekventovaných silnicích a lesních i polních cestách a voleny byly tak, aby vyhovovaly i rodinám s dětmi.

3. Cyklostezky Labe a Ploučnice

Labská stezka je páteřní cyklostezkou, navíc mezinárodní. Do Ústeckého kraje z Německa vstupuje Elbradweg u Dolního Žlebu na Děčínsku a pokračuje podél řeky přes Ústí nad Labem, Litoměřice, Roudnici nad Labem a u Hněvic pokračuje do Středočeského kraje.

Cyklostezka Ploučnice napojuje sídla v oblasti Děčína anavazuje na cyklostezky v Libereckém kraji.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře