Letní sezóna v Ústeckém kraji patří filmařům. Ti natáčí Rapla 2 nebo hollywoodský trhák

Filmař, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Filmař, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ÚSTECKÝ KRAJ - V polovině června 2018 se do Ústeckého kraje vrací natáčení pokračování úspěšného seriálu Rapl. Děj seriálu se z Karlovarska přesunul do Ústeckého kraje už v lednu.

Reklama

Příběh druhé kriminální série s osobou hlavního hrdiny, policejního vyšetřovatele Kuneše v podání Hynka Čermáka, se točí převážně v Ústí nad Labem a okolí.

"Přesně po polovině natáčení se štáb vrací na místo činu," řekl v nadsázce kreativní producent Josef Viewegh, v jehož tvůrčí skupině úspěšně detektivní série  Rapl 2 vzniká.

"Točit budeme na desítkách lokací v Ústí, v přístavu, loděnicích, v lanovce na Větruši, v rockových klubech i ulicích města. Ale zabrousíme samozřejmě i do dalších částí Ústeckého kraje, namátkou na lodě na Labi,  do Děčína, Teplic i Litoměřic," nastínil Josef Viewegh.

"Zápletky  jednotlivých detektivek  samozřejmě prozrazovat nemůžu, ale škála témat je opravdu široká. Budou to příběhy o pašování,  pomstě, domácím násilí, rasismu, bankovní loupeži, lásce i žárlivost. Chtěl bych moc poděkovat Ústeckému kraji, magistrátu, integrovanému záchrannému sboru a Filmové kanceláři Ústeckého kraje za výbornou spolupráci. A obyvatelům Ústeckého kraje za vstřícnost, ochotu a trpělivost. Pokud Rapl 2 uspěje u diváků alespoň tak jako „jednička“, bude to zásluhou všech výše jmenovaných," dodal kreativní producent Josef Viewegh.

Do severních Čech ale povedou stopy i dalších filmařů.

"V kraji bude natáčet i velká mezinárodní produkce, pokračuje natáčení televizního seriálu a roztáčí se i celovečerní  pohádka.  Řada dalších projektů je v přípravné fázi. Filmové štáby se podle aktuálních informací  budou v Ústeckém kraji pohybovat až do poloviny října. S natáčením je spojena řada dopravních omezení a uzavírek," prozradla Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

"V červnu budou platit dopravní omezení pro města Úštěk, Žatec a Ústí nad Labem a s tím související snížený komfort v dopravní obslužnosti.  O všech omezeních bude veřejnost včas informována prostřednictvím komunikačních kanálů jednotlivých měst a míst, kterých se natáčení týká. Děkujeme za vstřícnost,“ řekla Barbora Hyšková.

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře