Krušné hory jsou krásnou mystickou krajinou. Míří sem natáčení seriálu Rapl

Tomáš Etzlet v seriálu Rapl. Foto: archiv ČT
Tomáš Etzlet v seriálu Rapl. Foto: archiv ČT

Ústecký kraj - Severní Čechy si oblíbili filmaři. Česká televize bude na podzim 2015 natáčet nový detektivní seriál Rapl v hlavní roli s Hynkem Čermákem. Půjde o volné pokračování hrdiny ze seriálu Cirkus Bukowsky, který byl natáčen i na Děčínsku.

Reklama

Zatímco Prima natočila na Libochovicku a Lovosicku seriál Vinaři II, Česká televize se přesune se štábem do Krušných hor.

"Krušné hory jsou krásnou mystickou krajinou, nicméně také nemilosrdně krutým podnebním pásmem, ve kterém v minulosti dokázal přežít jen velmi tvrdý jedinec,“ komentuje důvod, proč natáčení seriálu Rapl se odehrává na severu Čech, režisér a scenárista Jan Pachl.

Natáčení Rapla odstartovalo v Praze a tvůrci budou, mimo jiné, točit v Krušných horách, Jáchymově, německém pohraničí, Chemnitzu, Drážďaněch, Karlových Varech, Mariánských Lázních a dalších lokalitách.

"Při vývoji příběhu nás bavilo pohrávat si s osudy svérázného detektiva, odveleného do nejzazšího koutu republiky, kde lišky doslova dávají dobrou noc. Krušné hory jsou krásnou mystickou krajinou, nicméně také nemilosrdně krutým podnebním pásmem, ve kterém v minulosti dokázal přežít jen velmi tvrdý jedinec,“ říká o Raplovi režisér a scenárista Jan Pachl.

"Horší startovní pozici už si Kuneš vylosovat ani nemohl. Oproti Cirkusu Bukowsky bude v každé hodinové epizodě Rapla uzavřený kriminální případ, a všemi třinácti díly se bude táhnout leitmotiv v minulosti neobjasněného zločinu. Vedle Hynka Čermáka se, ve velmi netypických rolích, objeví například Alexander Pyško nebo Miroslav Etzler. Zároveň nebude nouze o zahraniční herce, protože řada motivů zasahuje do sousedního Německa,“ dodává Jan Pachl.

Reklama

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře