Kam Češi začali utíkat před zimou?

Zima, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Zima, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Podle interních dat portálu Porovnej24.cz se v posledních letech začíná výrazně měnit cestovatelský trend. Zatímco dříve zima patřila radovánkám na sněhu, v posledních letech mají Češi stále častěji snahu „ohřát se“ v zimním období v nějaké jižní destinaci.

Reklama

Čeští turisté přišli na to, jak vyzrát na depresivní zimní období. Jednoduše se sbalí a odletí tam, kde je teplo a slunce. Tento trend je rok od roku silnější.

Může za něj zlepšující se finanční situace lidí, která je podpořena růstem mezd a nízkou nezaměstnaností. Díky tomu si lidé můžou dovolit vycestovat nejen v létě, ale i v zimním období. Za zvýšenou oblibou tropických destinací stojí i příznivé ceny letenek. Například zpáteční letenku do jižní Asie lze v dnešní době pořídit již od 10 000 Kč.

A do jakých zemí čeští turisté míří za teplem nejčastěji? V lednu 2019 bylo největším favoritem Thajsko, do kterého se vypravilo 2,8 % turistů. Oblíbenou se stala i Srí Lanka, do které tuto zimu odcestovalo 0,93 % turistů, nebo Kanárské ostrovy, kam vyjelo 0,76 % turistů. Dalšími oblíbenou destinací bylo Maroko (0,62 % turistů). Celkově do krajin, kde v současné době vládne letní počasí, vycestovalo více než 7 % klientů, kteří si přes portál Porovnej24.cz porovnali ceny a sjednalo cestovní pojištění.

Exotika není jen pro bohaté

Zatímco před lety si cestu mimo evropský kontinent mohli dovolit jen ti nejbohatší, v dnešní době je tento typ cestování cenově dostupný pro širokou veřejnost. Výhodou některých destinací (převážně v jižní Asii) jsou jejich nízké spotřební ceny. Při cestě do některých zemí je pro turistu nejvyšším výdajem cena letenky a náklady přímo v daném místě (ubytování, strava) vychází mnohem levněji, než v Česku.

Tip: Pokud chcete na dovolené ještě více ušetřit, najděte si levnější pojistku díky srovnání cestovního pojištění.

V přehledné tabulce vidíte, s jakými spotřebními cenami se můžete setkat v různých tropických zemích.

Cestování - výdaje
Cestování - výdaje

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře