Jaro a léto v Libochovicích nabízí památky i kulturu

Zámek Libochovice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Zámek Libochovice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Zámek Libochovice je vyhledávaným turistickým cílem pro svoji romantickou polohu na břehu řeky Ohře v pozadí se zříceninou hradu Hazmburk a vulkanickými kopci Českého středohoří. Co vše toto romantické místo na severu Čech nabízí?

Reklama

Libochovický zámek stojí na místě starší gotické tvrze, kterou nechal Jan z Lobkowicz přestavět na jednopatrový renesanční zámek v letech 1560–1564.

V roce 1685 byla u zámku založena okrasná zahrada, jejíž součástí jsou i skleníky. Interiérová instalace ukazuje sbírky vzácných gobelínů, skla, porcelánu a unikátní barokní kachlová kamna.

Na výzdobě interiérů a hlavního tzv. Saturnova sálu procházejícího dvěma patry se podíleli italští štukatéři i sochař Jan Brokoff.

Zámek je významný i jako rodiště proslulého českého vědce Jana Evangelisty Purkyně, má zde také samostatnou expozici.

Dominantou Českého středohoří je hrad Hazmburk.

Zřícenina gotického hradu Hazmburk vytváří spolu s nejvyšší horou Českého středohoří Milešovkou nezaměnitelnou kulisu dolního Poohří. Dvě charakteristické majestátní věže patří k nepřehlédnutelným dominantám krajiny.

Avšak Libochovice nejsou jen památky.

Libochovice jsou kulturním centrem celého mikroregionu. Během celého roku zde můžete navštívit spoustu akcí, na zámku i přímo v centru města.

Ať sem přijdete prakticky v jakékoliv ročním období, máte možnost navštívit nejen interiéry barokního zámku a přilehlý zámecký park se skleníkem exotických rostlin, ale také výstavy květin a rostlin, které jsou zde pravidelně pořádány. Jedná se například o výstavy kaktusů či bonsají.

Každé léto v srpnu se v Libochovicích koná tradiční Svatovavřinecká pouť, která je skvělým důvodem, proč si do tohoto malebného městečka na okraji Českého středohoří udělat rodinný výlet.

V neposlední řadě se v Libochovicích konají také zábavné kulturní akce pro děti, a to převážně opět na místním zámku. Děti zde mohou navštívit různá divadelní představení či workshopy.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře