Do Česka vstoupilo nové Volvo S90. Prodávat se bude na podzim 2016

Volvo S90. Foto: archiv Volvo Cars
Volvo S90. Foto: archiv Volvo Cars

Elegantní a sebejisté Volvo S90, ve kterém se snoubí vybrané přírodní materiály s důmyslnými a intuitivními technologiemi, vstoupilo do Česka. Tento nový sedan patří do kategorie vyšší střední třídy.

Reklama

Volvo uvedlo na český trh luxusní sedan S90 a od něj odvozené kombi V90. Vozy jsou dalšími z nové generace modelů této severské automobilky.

Podobně jako Volvo XC90 využívají modulární platformu SPA. Přestože český importér Volvo Cars představil nové vozy na jaře, prodávají se od podzimu 2016.

Volvo S90 a V90 se na českém trhu nabízí celkem ve dvou benzinových a sedmi naftových variantách. K dispozici jsou verze s pohonem předních kol i 4x4. K řazení poslouží šestistupňová manuální převodovka, nebo automaty Geartronic se šesti a osmi rychlostními stupni

Přednosti Volvo S90

1. City Safety

Nové Volvo S90 dokáže na silnici rozpoznat chodce, cyklisty - a jako první na světě - také velká zvířata. Bez ohledu na to, zda je světlo či tma, Vás na ně v případě nebezpečí srážky upozorní a pokud nereagujete, začne automaticky brzdit. Stejný princip funguje i v případě, kdy se blížíte ke stojícímu nebo pomalu se pohybujícímu vozidlu.

2. Podpůrné bezpečnostní systémy

Při řízení občas nastanou chvíle, kdy řidič ocení pomocnou ruku, díky níž si může užívat příjemnější a bezpečnější jízdu. Takovým pomocníkem je i Asistent pro jízdu v kolonách, který automaticky udržuje nastavenou rychlost nebo odstup od vozu před sebou a současně jemnými zásahy do řízení udržuje vozidlo správně vyrovnané v rámci vodorovného značení jízdního pruhu.

3. Světové prvenství

Systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, se kterým si společnost Volvo Cars připsala světové prvenství, zasáhne do řízení v případě, kdy se vůz chystá přejet vodorovné značení vozovky, aniž by řidič zapnul směrové světlo, a postará se o bezpečné pokračování v cestě.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře