Anděl Páně 2, Nejlepší přítel či Marie Terezie. To jsou Vánoce na ČT

Z natáčení pohádky Anděl Páně 2. Foto: archiv ČT
Z natáčení pohádky Anděl Páně 2. Foto: archiv ČT

ČESKO - I v roce 2017 připravila o vánočních svátcích Česká televize novinky na své obrazovce. Přinášíme výčet novinek i programových stálic.

Reklama

Česká televize odvysílá o vánočních svátcích pohádky Anděl Páně 2, Nejlepší přítel, Tři oříšky pro Popelku či historický velkofilm Marie Terezie.

Jedním z hitů bude pohádka Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha s Ivanem Trojanem či Jiřím Dvořákem, která se stala nejnavštěvovanějším filmovým snímkem roku 2016,

ČT1 ji odvysílá na Štědrý den, v neděli 24. prosince 2017.

První svátek vánoční je vyhrazen pro novou pohádku Karla Janáka Nejlepší přítel. V hlavních rolích se představí Zdeněk Piškula či Kristína Svarinská.

Na Druhý svátek vánoční uvede ČT tradiční pohádku Tři oříšky pro Popelku. Ve vánočním vysílání ČT se ale objeví dalších asi třicet pohádek včetně třetí premiérové pohádky pro sluchově hendikepované diváky s názvem Nejkrásnější dar.

Hlavním silvestrovským programem Velká plavba s Waldemarem provede Martin Dejdar.

Poctu zpěvákovi Waldemaru Matuškovi složí Eva Pilarová, Monika Absolonová, Jiří Suchý a další.

Novoroční vysílání bude ve znamení dvojdílného snímku Marie Terezie.

Ten vznikl v koprodukci ČT, rakouské, maďarské a slovenské televize. Minisérie mapuje životní osudy císařovny Marie Terezie, ztvárnila ji rakouská herečka Marie-Luise Stockinger. Ve snímku například hraje Vojta Kotek.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře