7 dvojic aut, která sdílejí stejné technické vychytávky

Citroën C1. Foto: archiv TPCACitroën C1. Foto: archiv TPCA

Různé značky, různí výrobci, přesto mnohá auta mají společné technické součásti. Přinášíme seznam několika dvojic či trojic, která sdílejí stejné věci.

Reklama

1. Škoda Rapid a Seat Toledo

Škoda a Seat patří jednomu výrobci, koncernu Volkswagen. Proto asi nepřekvapí, že jednotlivé značky jsou vyráběny s mnoha technickými součástmi, která sdílejí napříč značkami.

U škodovky Rapid je sourozencem Seat Toledo. Nejen, že obě auta jsou si hodně podobná, mají stejné i motory či techniku. Odlišují se jen přední maskou a zadní částí.

2. Škoda Yeti a Seat Ateca

SUV Seat Ateca se vyrábí v Kvasinách, proto asi nepřekvapí, že má hodně společného se škodovkou Yeti. Nová generace má být téměř stejná, jako španělská značka v tomto případě vyráběná v Česku.

To ale není všechno, velkou část techniky s oběma značkami bude sdílet i absolutní novinka, a to Škoda Kodiaq.

3. Škoda Citigo a Volkswagen Up! a Seat Mii

Nejmenší vozy koncernu Volkswagen se vyrábějí v Bratislavě. Škoda Citigo, Volkswagen Up! a Seat Mii používají stejný podvozek i motory.

4. Renault Koleos a Nissan X-Trail

Tohle spojení není v rámci jednoho koncernu, avšak jsou v jedné alianci.  Francouzská a japonská automobilka sdílejí pohon na všechna čtyři kola u značek Renault Koleos a Nissan X-Trail. Sdílení probíhá na bázi podvozků.

5. Toyota Aygo a Citroën C1 a Peugeot 108

Malé vozy vyráběné v Kolíně se vyrábí v jednom závodě TPCA. Toyota Aygo, Citroën C1 a Peugeot 108 mají společné skoro vše. Většinu techniky, motor, i karoserie.

6. Mazda 2 a Toyota Yaris

Mazda 2 je převléknutá Toyota Yaris. Je to zejména kvůli sedanu, který je populární na některých trzích, přestože Toyota Yaris je zejména petidvéřový či třídvéřový hatchback.

Sedan Toyoty má i motor od Mazdy.

7. Mitsubishi ASX a Citroen C4 Aircross a Peugeot 4008

Z technických základů Mitsubishi ASX vycházejí francouzské modely Citroënu a Peugeotu. Tyto vozy využívají systém pohonu všech kol. Naopak Mitsubishi využívá dieselové motory od francouzských vozů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys
Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice

Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit
Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let


Komentáře