7 dvojic aut, která sdílejí stejné technické vychytávky

Citroën C1. Foto: archiv TPCA
Citroën C1. Foto: archiv TPCA

Různé značky, různí výrobci, přesto mnohá auta mají společné technické součásti. Přinášíme seznam několika dvojic či trojic, která sdílejí stejné věci.

Reklama

1. Škoda Rapid a Seat Toledo

Škoda a Seat patří jednomu výrobci, koncernu Volkswagen. Proto asi nepřekvapí, že jednotlivé značky jsou vyráběny s mnoha technickými součástmi, která sdílejí napříč značkami.

U škodovky Rapid je sourozencem Seat Toledo. Nejen, že obě auta jsou si hodně podobná, mají stejné i motory či techniku. Odlišují se jen přední maskou a zadní částí.

2. Škoda Yeti a Seat Ateca

SUV Seat Ateca se vyrábí v Kvasinách, proto asi nepřekvapí, že má hodně společného se škodovkou Yeti. Nová generace má být téměř stejná, jako španělská značka v tomto případě vyráběná v Česku.

To ale není všechno, velkou část techniky s oběma značkami bude sdílet i absolutní novinka, a to Škoda Kodiaq.

3. Škoda Citigo a Volkswagen Up! a Seat Mii

Nejmenší vozy koncernu Volkswagen se vyrábějí v Bratislavě. Škoda Citigo, Volkswagen Up! a Seat Mii používají stejný podvozek i motory.

4. Renault Koleos a Nissan X-Trail

Tohle spojení není v rámci jednoho koncernu, avšak jsou v jedné alianci.  Francouzská a japonská automobilka sdílejí pohon na všechna čtyři kola u značek Renault Koleos a Nissan X-Trail. Sdílení probíhá na bázi podvozků.

5. Toyota Aygo a Citroën C1 a Peugeot 108

Malé vozy vyráběné v Kolíně se vyrábí v jednom závodě TPCA. Toyota Aygo, Citroën C1 a Peugeot 108 mají společné skoro vše. Většinu techniky, motor, i karoserie.

6. Mazda 2 a Toyota Yaris

Mazda 2 je převléknutá Toyota Yaris. Je to zejména kvůli sedanu, který je populární na některých trzích, přestože Toyota Yaris je zejména petidvéřový či třídvéřový hatchback.

Sedan Toyoty má i motor od Mazdy.

7. Mitsubishi ASX a Citroen C4 Aircross a Peugeot 4008

Z technických základů Mitsubishi ASX vycházejí francouzské modely Citroënu a Peugeotu. Tyto vozy využívají systém pohonu všech kol. Naopak Mitsubishi využívá dieselové motory od francouzských vozů.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře