5 tipů na zámky v severních Čechách

5 tipů na zámky v severních Čechách5 tipů na zámky v severních Čechách

Máte rádi kulturní památky a plánujete se za nimi vydat na sever Čech? Přinášíme vám 5 tipů na zámky, které byste při výletech neměli minout.

Reklama

Máte rádi kulturní památky a plánujete se za nimi vydat na sever Čech? Přinášíme vám 5 tipů na zámky, které byste při výletech neměli minout.

1. Benešov nad Ploučnicí

V blízkosti Děčína se nachází renesanční zámek v Benešově nad Ploučnicí. V rámci prohlídkových okruhů zde můžete nahlédnout do zbrojnice. Nedílnou součástí vybavení interiérů jsou také porcelánové předměty z Míšně.

2. Libochovice

Pokud vás toulky zavedou do Lounska, navštivte nedalekou obec Libochovice. Tamní zámek Libochovice patří k vůbec nejvýznamnějším barokním stavbám v tomto regionu. V současné době je na zámku stálá expozice, která mapuje jednotlivé historické styly od 17.století tak, jak se zámek v průběhu času měnil. Za zmínku pak stojí i nádherný zámecký park, který je vytvořen v klasickém francouzském stylu.

Na zámku v Libochovicích se pořádají svatby, konají se zde po celý rok i kulturní akce a výstavy. Interiéry zámku jsou přístupné do října, venkovní zahrady pak po celý rok.

3. Zámek Doksy

Zámek Doksy najdete kousek od Máchova jezera. Jde o původně renesanční stavbu, která je dodnes velmi zachovalá. Památku máte možnost navštívit od jara do podzimu.

4. Duchcov

Zámek Duchcov si většina lidí spojí s osobou milovníka Casanovy, který zde rád a často pobýval. Dnes v interiérech můžete obdivovat nádherný lovecký salonek nebo původní malby z dob vzniku zámku.

5. Jezeří

Opomíjený zámek Jezeří dnes čelí hrozbě odstranění kvůli případnému prolomení limitů. Přesto se jej zejména nadšenci snaží rekonstruovat. Přístupná je jen část jinak rozlehlého zámku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře